Середа,
18 жовтня 2017
Наші спільноти

Гаагський трибунал відкрив справу про вбивства етнічних грузин в Південній Осетії 2008 року

Міжнародний кримінальний суд схвалив початок розслідування справи про військові злочини і вбивства етнічних грузин в ході російсько-грузинського збройного конфлікту в 2008 році, повідомляється на сайті суду.

REUTERS
REUTERS

Як уточнюється, перша палата Відділення попереднього провадження дозволила розпочати розслідування злочинів з 1 липня по 10 жовтня 2008 року.

Запит на проведення розслідування, під юрисдикцією МКС був направлений в жовтні 2015 року. У ньому говорилося, що південноосетинські сили атакували грузин до 9 жовтня, але вже після того, як російські війська покинули створені буферні зони на території Південної Осетії та Грузії, передає Slon.

Грузія заявила про вторгнення російського військового вертольота в свій повітряний простір

У документі йдеться, що, можливо, напади та грабежі проводилися з метою вигнання грузин з територій, що знаходяться в Південній Осетії.

В суді, вивчивши запит, вирішили, що є «розумні підстави вважати, що такі злочини, які перебувають під юрисдикцією МКС, відбувалися у випадку з Грузією». Відзначається, що мова йде про злочини проти людяності, вбивства мирних жителів і атаках миротворців.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку