Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Порошенко: мова про дату виборів на Донбасі не ведеться

Президент України Петро Порошенко наголошує, що наразі мова про дату виборів на окупованій частині Донецької та Луганської областей не ведеться.

УНІАН
Лідери "нормандського формату" доручили експертам підготувати концепції виборчого законодавства на Донбасі / УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на прес-конференції за результатами переговорів лідерів країн "нормандської четвірки" сьогодні в Берліні.

"Зараз про дату виборів не йдеться. Зараз йдеться про те, що буде "дорожня карта", і в рамках "дорожньої карти" і імплементації безпекового пакету ми будемо говорити про те, що можуть бути вибори".

МЗС Франції: у Берліні від України домагатимуться поступу щодо "статусу" Донбасу й проведення виборів

Стосовно ж кордону, за словами Порошенка, на першому етапі "так само, як зазначено в Мінському процесі, мають бути допущені, а потім на постійній основі встановлені пости ОБСЄ. На другому етапі цей кордон має передаватися під контроль українських прикордонників".

Разом із тим Петро Порошенко зазначив, що лідери "нормандського формату" домовились продовжити на рівні експертів та робочих груп роботу по підготовці концепції виборчого законодавства на Донбасі.

"Були окремо обговорені питання підготовки до виборів і ми домовилися зараз продовжити на рівні експертів, на рівні робочих груп роботу по підготовці концепції виборчого законодавства, імплементації так званої "формули Штайнмайера", де ми бачимо позиції, які мають бути складовими при визнанні виборів такими, що відбулися, що є вільним волевиявленням громадян", - заявив він.

"Наша позиція полягає в тому, що всі іноземні збройні підрозділи мають бути виведені безумовно до проведення виборів, що є необхідною умовою для проведення виборчого процесу", - додав президент.

"Сподіваємося, що доступ до кордону ОБСЄ, включно з встановленням постів також буде сприяти підвищення рівню безпеки", - зауважив глава держави.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку