Середа,
27 вересня 2017
Наші спільноти

Росія відповість за агресію проти України, незважаючи на намір вийти з Римського статуту – МЗС

Міністерство закордонних справ України заявляє, що незважаючи на намір Росії вийти з Римського статуту, вона рано чи пізно відповість за розв’язану агресію проти України.

мид / Фото УНИАН
в Українському МЗС прокоментували намір Росії вийти з римського статуту / Фото УНІАН

Про це написала речник МЗС України Мар’яна Беца в Twitter.

«Росія має намір вийти з Римського cтатуту. Ще й дуже терміново. Особливо в контексті нещодавньої доповіді МКС (Міжнародного кримінального суду), де зафіксовані їі злочини. Відповідальність російської сторони за розв’язану агресію проти України обов'язково настане. Рано чи пізно», - написала Беца.

МЗС РФ пояснило вихід з угоди по суду в Гаазі "невиправданими надіями"

Як повідомляв УНІАН, президент РФ Володимир Путін підписав розпорядження про те, що Росія має намір не стати учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС). Міністерство закордонних справ РФ має надіслати відповідне повідомлення генеральному секретареві ООН.

Римський статут (устав МКС) був розроблений за участю Росії і прийнятий на дипломатичній конференції повноважних представників під егідою ООН 17 липня 1998 року в Римі. Він набрав чинності 1 липня 2002 року і почав діяти у 2003 році. Росія підписала документ 13 вересня 2000 року.

*** Міжнародний кримінальний суд – це судовий орган, покликаний здійснювати правосуддя від імені всього світового співтовариства стосовно осіб, винних у вчиненні найбільш тяжких злочинів: геноциду, агресії, злочинів проти людяності та військових злочинів. Кожен з цих термінів трактується судовим правом різних країн по-різному, але держави, що приєдналися до статуту Міжнародного кримінального суду, підтверджують, що вони розуміють їх однаково.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку