Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Ющенко погрожує Януковичу Конституційним судом

Президент закликає  уряд відновити пільги

Президент України Віктор ЮЩЕНКО закликає уряд відновити державну допомогу для найменш захищених категорій населення.

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, В.ЮЩЕНКО направив листа прем`єр-міністру України Віктору ЯНУКОВИЧУ з проханням відновити конституційні права громадян, порушені прийняттям рішення Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2006 року №1215.

Згідно з цим рішенням, зупинено дію постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року №1060 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми», від 3 серпня 2006 року № 1084 «Питання державної підтримки педагогічних працівників із числа молодих фахівців, які направляються у загальноосвітні та професійно-технічні навчальні заклади».

Глава держави звертає увагу, що постанови, дію яких зупинено Кабінетом Міністрів, були спрямовані на підтримку найменш соціально захищених категорій населення – неповних сімей з дітьми, а також випускників-педагогів, які направляються для роботи в сільську місцевість.

Президент також відзначив у листі, що такі дії Кабінету Міністрів України ідуть у розріз із зобов`язаннями, взятими підписантами Універсалу національної єдності, щодо подальшого гарантування і неухильного дотримання прав людини, підвищення добробуту громадян, боротьби з бідністю засобами ефективного та адресного соціального захисту.

Президент просить прем’єр-міністра в десятиденний термін вжити заходів щодо приведення постанови у відповідність до Конституції України. При цьому наголошується, що у разі, якщо Кабміном не буде вжито відповідних заходів, глава держави буде змушений скористатися наданим Президентові України конституційним повноваженням щодо зупинення дії акту Кабінету Міністрів України з мотивів його невідповідності Конституції України та звернутися до Конституційного Суду України щодо конституційності такого акту.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет Міністрів України, очолюваний В.ЯНУКОВИЧЕМ, у серпні призупинив дію ряду соціальних постанов попереднього уряду.

Зокрема, серед іншого, зупиняється дія постанови уряду Юрій ЕХАНУРОВА від 3 серпня 2006 року "Питання державної підтримки педагогічних працівників із числа молодих фахівців, які направляються у загальноосвітні та професійно-технічні навчальні заклади". Ця постанова запроваджувала з 1 січня 2007 p. надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали не менш ніж на три роки угоду про роботу у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, визначених органами управління освітою, в п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Крім того, постановою уряду зупинена дія постанови "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми" від 1 серпня 2006 року. Ця постанова продовжувала надання малозабезпеченим сім’ям допомоги на дитину з 18 до 23 років.Цією постановою передбачалося, що якщо дитина вчиться на денній формі навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації і професійно-технічних навчальних закладах, малозабезпечені батьки і усиновителі будуть отримувати допомогу до закінчення дитиною навчального закладу, але не довше, ніж до досягнення дитиною 23-х років.

Зараз малозабезпечені, самотні батьки і усиновителі отримують допомогу на дитину до досягнення нею 18 років.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку