Верховна Рада скасувала своє рішення про мораторій

11:24, 05 жовтня 2006
Політика
1632 0

"За" проголосували 249 народних депутатів

Верховна Рада ухвалила сьогодні постанову про скасування рішення ВР про прийняття Закону України «Про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію, послуги громадського транспорту (крім таксі)».

Як передає кореспондент УНІАН, за проголосували 249 народних депутатів із 436, зареєстрованих у залі. Це рішення підтримали, в тому числі, 7 народних депутатів із фракції БЮТ, 3 – з “Нашої України” і 4 позафракційних.

Крім того, постановою доручається уряду вирішити питання щодо встановлення економічно обґрунтованих цін і тарифів на газ та електроенергію, послуги, що надаються природними монополіями, населенню.

Також уряду доручено розробити механізм захисту найбільш малозабезпечених громадян з урахуванням об’єктивних причин підвищення цін і тарифів на газ та електроенергію, відповідні послуги.

До 1 листопада 2006 року до ВР мають бути подані відповідні законодавчі пропозиції, в тому числі стосовно удосконалення механізму державного регулювання цін шляхом запровадження порядку встановлення граничних нормативів рентабельності суб’єктів природних монополій, граничних рівнів торговельних надбавок, постачальницьких винагород тощо, а також щодо удосконалення контролю за цінами та ціноутворенням.

Як повідомляв УНІАН, 22 вересня ВР подолала вето Президента на запроваджений парламентом мораторій на підняття тарифів на житлово-комунальні послуги.

В той же день Президент України Віктор ЮЩЕНКО заявив про готовність підписати цей закон, хоча і висловив сумнів у тому, що уряд зможе його легко виконати.

28 вересня на засіданні уряду віце-прем’єр-міністр Володимир РИБАК заявив про те, що уряд проситиме парламент ухвалити новий закон, яким запровадження мораторію буде знову скасовано.

2 жовтня голова ВР Олександр МОРОЗ заявив, що не підписуватиме закон про подолання вето Президента на запровадження мораторію, оскільки вето було подолано всупереч Конституції України.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter