Ющенко нагадав Януковичу про показник, який приховує уряд

11:50, 11 жовтня 2007
Політика
2550 0

Президент пише листи прем`єру

Віктор ЮщенкоПрезидент України Віктор ЮЩЕНКО закликає Уряд невідкладно розглянути проблемні питання проекту Державного бюджету на 2008 рік та підготувати зміни до нього.

Як повідомляє прес-служба глави держави, про це йдеться у листах Президента на адресу прем’єр-міністра України Віктора ЯНУКОВИЧА.

Глава держави звертає увагу, що внесений на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» містить здебільшого ті ж самі недоліки, що й проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».

За словами В.ЮЩЕНКА, як і в минулому році, занижено основні макропоказники економічного і соціального розвитку України, на яких ґрунтується розроблення проекту Державного бюджету України, та розміри соціальних стандартів.

Президент наголошує, що у законопроекті також не передбачено удосконалення міжбюджетних відносин державного і місцевих бюджетів. Навпаки, зазначає він, пропонується зменшити питому вагу обсягу місцевих бюджетів у зведеному бюджеті, що не сприятиме розширенню повноважень органів влади на місцях.

В.ЮЩЕНКО заявляє, що у проекті Державного бюджету не повною мірою враховано і його соціальні ініціативи щодо підвищення рівня життя громадян та рішення Ради національної безпеки і оборони України, затверджене Указом Президента України від 12 вересня 2007 року № 849/2007 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року «Про основні напрями фінансового забезпечення заходів щодо підвищення життєвого рівня населення у 2008 році».

Глава держави також підкреслює, що Урядом України не забезпечено оприлюднення у засобах масової інформації повного розрахунку прожиткового мінімуму на 2008 рік, незважаючи на рішення РНБОУ від 4 вересня 2007 року. «Це є свідченням того, що Уряд продовжує практику приховування від суспільства цього важливого показника», – вважає В.ЮЩЕНКО.

Президент переконаний, що окремі положення законопроекту містять соціальні й економічні ризики або консервують низку невирішених проблем.

З огляду на це В.ЮЩЕНКО вважає, що Уряду спільно з фахівцями Секретаріату Президента України необхідно невідкладно розглянути проблемні питання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та підготувати в установленому порядку зміни до нього.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter