Ліквідація ОАСК – судді звернулися до ПАРЄ / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Судді Окружного адмінсуду Києва звернулися до членів Моніторингового комітету ПАРЄ через законопроект президента Володимира Зеленського, що передбачає ліквідацію суду і створення нового – Київського міського окружного адмінсуду.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ОАСК.

Читайте такожВидворений з Києва російський дипломат покинув Україну

У листі судді покликаються на Конституцію України та Закон «Про судоустрій і статус суддів». 

Також в ОАСК наголосили, що Конституція гарантує неможливість притягнення судді до відповідальності за прийняте ним рішення.

В Окружному адмінсуді Києва вважають, що переведення суддів із ліквідованих до новоствореного суду може відбуватися виключно на підставі та в межах рекомендацій ВККС.

Ліквідація ОАСК: що відомо

  • 13 квітня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва".
  • В ОП зазначили, що ОАСК втратив до себе довіру через скандали з "плівками", корупцію пов'язаних осіб із забитими грошима сейфами і численних сумнівних рішень. Там також додали, що стара і неефективна судова система не здатна забезпечити запит українців на справедливість, вона втратила довіру громадян України і вимагає повного очищення.
  • Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк заявив, що президент нібито піддався на "маніпуляції окремих активістів", внісши до парламенту законопроект про ліквідацію суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram