этот материал доступен на русском

У Дніпрі запустили найпотужніший в Україні суперкомп'ютер (відео)

14:44, 21 грудня 2018
Наука та IT
3451 0
Високопродуктивна система суперкомп'ютера складається з сотні серверів / фото yuzhnoye.com

В Конструкторському бюро Південне введений в експлуатацію новий Обчислювальний центр Yuzhnoye SC (ОЦ) з найпотужнішим суперкомп'ютером в Україні.

Комп'ютерна система спеціально розроблена для вирішення інженерних і наукових задач методами обчислювальної фізики. Учасниками проекту є MTI, Hewlett Packard Enterprise, APC, ANSYS та ін. Про це повідомляє прес-служба конструкторського бюро.

В КБ Південне повідомляють, що в новому ОЦ встановлено найпередовіше програмне забезпечення для моделювання в таких областях як аеродинаміка, механіка, теплообмін і мультифізика.

За інформацією розробників, особливість суперкомп'ютера в тому, що він забезпечує вирішення великої кількості завдань за короткий час, підвищену точність результатів та можливість проведення повного комплексу розрахункових робіт у максимально короткі терміни.

Читайте такожЛьвівський хакер зламав тисячі комп'ютерній ютерів у 50 країнах світу (фото)

Високопродуктивна система суперкомп'ютера складається з сотні серверів і близько 4 тис. обчислювальних ядер на процесорах нової архітектури.

Загальна ємність оперативної пам’яті – близько 18 терабайт, для швидкого зберігання даних доступне сховище на 200 терабайт. Всі компоненти суперкомп'ютера об'єднані спеціалізованою високошвидкісною комп'ютерною мережею.

"Крім того, система оснащена гібридними обчислювальними серверами з новітніми графічними прискорювачами і окремими модулями для обробки і візуалізації великих розрахункових даних. Пікова продуктивність суперкомп'ютера становить 300 терафлопс (300 трлн операцій за секунду), що можна порівняти з потужністю тисячі одночасно працюючих персональних комп'ютерів", - зазначають розробники.

Відзначається, що реалізувати проект вдалося за рахунок міжнародних контрактів КБ, без залучення коштів із держбюджету.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter