этот материал доступен на русском

Прихильники пласкої Землі збираються обпливти планету у 2020 році

18:41, 10 січня 2019
Наука та IT
3978 0
Прихильники пласкої Землі організовують навколосвітню подорож / Facebook/Flat Earth Society

Група людей, які вірять, що планета Земля насправді пласка, оголосили про свою "найбільшу і найрішучішу пригоду". Вони запланували навколосвітню морську подорож для однодумців на 2020 рік.

Як повідомляє The Guardian, круїз організовує Flat Earth International Conference. У спільноті запевняють, що всі на борту проведуть добре час, а заодно доведуть правильність своїх переконань.

Читайте такожУ Google-перекладачі знайшли приховану образу людей, які вірять в пласку Землю

Однак, є одна проблема для прихильників пласкої Землі. Вся морська навігація насправді опирається на той факт, що наша планета якраз не пласка. І це вже теоретично спростовує твердження спільноти. 

"Навігація кораблів заснована на принципі, що Земля кругла. Морські мапи розроблені на основі цього", - сказав колишній капітан круїзного лайнера Генк Кейджер, який неодноразово обпливав планету за свою 23-річну кар'єру.

Кейджер, який зараз працює судовим експертом з морських питань компанії Robson Forensic, також додав, що саме існування системи GPS доводить, що Земля точно не плаский диск. Фактично система навігації працює завдяки 24 супутникам на орбіті, які надають точну інформацію про місце розташування користувачів на поверхні планети.

Читайте такожПрихильник теорії про пласку Землю полетів на зібраній в гаражі ракеті

"Саме 24 супутники були використані для системи через форму Землі. Щоб визначити точне місце розташування, потрібно щонайменше три супутники. Але в цей же момент хтось на іншому боці планети може теж захотіти дізнатися, де він перебуває. Тому, щоб задовольнити всіх, знадобилася певна кількість супутників", - пояснив експерт, додавши, що якби Земля дійсно була пласкою, вистачило б і трьох супутників у космосі.

Разом з тим, в організації Flat Earth International Conference стверджують, що після "масштабних експериментів, аналізів і досліджень" вони дійшли висновку, що Земля точно не сферичної форми. На думку членів організації, наша планета - це великий диск, оточений "крижаною стіною" - Антарктидою.

У свою чергу інша організація - Flat Earth Society - стверджує, що всі космічні агенції світу сфальсифікували всі свої космічні подорожі і програми.

"Це почалося ще в часи Холодної війни. СРСР і США настільки хотіли перемогти один одного в космосі, що підробили свої досягнення, щоб мати перевагу над досягненнями суперника", - стверджують в Flat Earth Society.

Читайте такожУ NASA допустили, що на Землі можуть бути сліди позаземних технологій

Тим часом, у Flat Earth International Conference не відповіли на запити журналістів про деталі навколосвітньої подорожі. Потенційно організація може зібрати екіпаж корабля, який теж буде вірити в те, що Земля пласка. Однак, Кейджер в цьому сумнівається.

"Я пройшов два мільйони миль за своє життя. І жодного разу не бачив капітана, який би вірив, що Земля пласка", - сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter