этот материал доступен на русском

Не диявол, а неандертальці лишили сліди на вулкані в Італії – вчені пояснили прикрий жарт

13:50, 25 січня 2020
Наука та IT
3599 1
REUTERS

Науковці ідентифікували, хто ж лишив серію слідів на вулкані в італійському містечку Роккамонфіни. Як виявилось, це були не «сліди диявола», а неандертальці, які під час виверження якраз підійматися на гору.

Про це повідомляє Science alert.

Читайте такожВчені змогли відтворити голос мумії з Єгипту, якій три тисячі років

У містечку тривалий час існувала легенда, що диявол одного разу прогулювався по схилу вулкана на півдні Італії, а кожен його крок увічнювався у твердій скалі.

З 2001 року вчені дискутували, хто ж насправді міг лишити сліди: люди чи тварини. У новому ж дослідженні йдеться, що всі 14 збережених відбитків були направлені у різні сторони: очевидно деякі з істот рухалися вверх, а інші – вниз.

Зазначається, що відбитки були зроблені, коли ґрунт був покритий попелом після виверження вулкану 350 тисяч років тому. Це зробило сліди одними з найдавніших у світі.

Вчені припускають, що сліди лишили молоді неандертальці. Втім поки дослідники не поспішають з висновками. Невідомо й нині про причини, які змусили давніх людей рухатися наверх активного вулкана без суттєвого поспіху та ще й за високої температури.  

Як повідомляв УНІАН, група вчених із США та Китаю виявили в льодовиках Тибету 28 нових видів вірусів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter