П'ятниця,
22 вересня 2017
Наші спільноти

Вчені наблизили час смерті Всесвіту в десять разів

Португальські фізики заявили, що гіпотетична смерть Всесвіту від Великого вибуху настане не раніше ніж через 2,8 млрд років.

apod.nasa.gov
Інші вчені прогнозують, що це відбудеться через 22 млрд років / apod.nasa.gov

Одна з гіпотез про майбутнє Всесвіту передбачає її прискорюване розширення. Крім того, розширююча сила дії темної енергії продовжить необмежено збільшуватися, поки не перевершить всі інші сили у Всесвіті, передає Lenta.ru з посиланням на arXiv. У підсумку темна енергія розірве всі гравітаційно пов'язані структури Всесвіту, потім перевершить сили електростатичних і внутрішньоядерних взаємодій, розірве атоми, ядра і нуклони - і відбудеться Великий вибуху простору-часу.

Темна матерія: вчені зробили крок на шляху до розгадування однієї з основних таємниць Всесвіту

Інші вчені прогнозують, що це відбудеться через 22 млрд років. Однак Дієго Саес-Гомес з Лісабонського університету і його колеги вирішили змоделювати всі можливі сценарії і уточнити термін вибуху. Вчені зібрали останні дані щодо розширення Всесвіту, отримані з найближчих галактик і наднових спалахів.

Дієго Саес-Гомес прийшов до висновку, що Великий вибух може статися, коли Всесвіт буде старший свого нинішнього віку на 0,2 - тобто через 2,8 млрд років. "Поки ми в безпеці", - резюмує вчений. Втім, це найбільш ранній термін: Великий вибух може настати і пізніше, а може і не настати зовсім, і Всесвіт зникне від більш передбачуваної теплової смерті.

З урахуванням того, що навіть Сонцю вчені пророкують щонайменше 5 млрд років існування, озвучений Дієго Саес-Гомесом термін здається не надто реалістичним. Однак він підкреслює, що цінність подібних викладок - не в реальних прогнозах, а в розширенні можливостей сучасної космології за рахунок роботи з екзотичними сценаріями майбутнього Всесвіту.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку