Науковці стежать за розвитком коронавірусу / REUTERS

Вчені в Чилі досліджують можливу мутацію коронавірусу в регіоні Південна Патагонія, де в останні тижні спостерігається незвичайно масштабна друга хвиля епідемії.

Читайте такожВООЗ третій день поспіль фіксує рекордний приріст хворих на коронавірус

Доктор Марцело Наварреті (Marcelo Navarrete) з Університету Магальяна розповів Reuters, що дослідники знайшли "структурні зміни" в шипах тіл вірусу. За його словами, зараз досліджується потенційна мутація і її вплив на людину.

Ці зміни за часом збіглися з інтенсивною другою хвилею епідемії в регіоні.

Подібні зміни фіксують і вчені за межами Чилі. Вірус може еволюціонувати і пристосовуватися до людини. Зокрема, попереднє дослідження після двох хвиль епідемії в місті Х'юстон (США) показало, що в недавніх зразках домінував більш заразний штам.

Наварреті визнав, що подібні мутації можуть спостерігатися всюди, але вважає, що відносна ізольованість і суворий клімат Південної Патагонії можуть посилювати їх вплив.

Вчені вважають, що мутації можуть зробити вірус більш заразним, але не обов'язково – більш смертоносним. Мутації також необов'язково знижуватимуть ефективність потенційної вакцини.

На сьогодні Чилі посідає 14 місце за кількістю підтверджених випадків коронавірусу. Там зафіксовано 479 595 випадків, при тому що населення країни становить 18,7 млн осіб.

Коронавірус-статистика 11 жовтня

  • Станом на ранок 11 жовтня у світі підтвердилося 37 млн 105 925 випадків зараження коронавірусом - на 300 тисяч більше, ніж добою раніше.
  • На сьогодні 25 млн 764 378 коронавірусних хворих одужали. 1 млн 071 388 осіб померли.
  • Найбільше випадків зафіксовано в США - 7 млн 717 932. На другому місці Індія (6 млн 979 423), на третьому – Бразилія (5 млн 055 888), четверте місце – у Росії (1 млн 278 245), п'яте місце – у Колумбії (902 747).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram