"ВКонтакте в Україні заборонено / Inpress.ua

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявляє, що питання блокування забороненої на території України російської соцмережі "ВКонтакте" буде вирішене найближчим часом за допомогою міжнародних партнерів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на ZOOM-конференції «Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки».

Читайте такожУ МВС констатували суттєве зростання кількості кіберзлочинів в Україні за останні роки

«У нас згідно з нашим законодавством про санкції «ВКонтакте» не має працювати на теренах нашої країни. На превеликий жаль, на сьогоднішній день це якраз та розмова, яка ведеться про кіберзахист тих чи інших інституцій від цього впливу. Ми сьогодні займаємося цим питанням», - зауважив Данілов.

За його словами, ця соцмережа дуже часто змінює проксі-сервери і «ми не встигаємо, умовно кажучи, їх відслідковувати».

«В Україні є інституції, які за це безпосередньо відповідають. Зараз це питання в роботі, і ми вважаємо, що найближчим часом за допомогою наших міжнародних партнерів ми це питання вирішимо», - підкреслив секретар РНБО.

Заборона російських соцмереж в Україні: що відомо

  • Навесні 2017 року тодішній президент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО про блокування в Україні доступу до російських соцмереж "ВКонтакте", "Однокласники", ресурсів Yandex, Mail.ru, а також про заборону використання бухгалтерського програмного продукту 1С.
  • 15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 14 травня 2020 року "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", яким продовжується дія заборони на російські соцмережі.
  • Днями представники соцмережі «ВКонтакте» заявили, що обійшли блокування на території нашої країни і відновили роботу мобільного застосування на території України.
  • За оцінкою РНБО, оновлена робота проксі (сервера-посередника, який дозволяє заходити на певну сторінку в інтернеті) у мобільному додатку "ВКонтакте" має на меті збирання російськими спецслужбами даних про громадян України та інших осіб, які використовують додаток.
  • 14 вересня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко доручив перевірити інформацію про можливе уникнення "ВКонтакте" блокування в Україні у зв'язку з проблемою дезінформації, яка поширюється в цій соцмережі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram