Всесвітній день вишиванки вперше відзначили в Україні у 2006 році. Його ідейним творцем стала Леся Воронюк, студентка Чернівецького університету ім. Юрія Федьковича.

Спочатку це була студентська акція, присвячена популяризації традиційних українських цінностей і символів серед молоді. Спосіб вираження співучасті – одягання у вишитий одяг в університеті. Однак згодом свято отримало всенародну популярність.

Читайте такожЗ родиною, у вишиванках і в Іспанії: як Усик, Степаненко та інші зірки українського спорту відзначали Великдень (фото)

Цього дня заведено вдягати вишиванку на роботу, на навчання і навіть у дитячий садок.

В Україні та світі в цей день влаштовують святкування, танці, марші та конкурси

У день 5-річного ювілею свята, в 2011 році, Чернівці потрапили до книги рекордів Гіннеса за кількістю осіб у ​​вишиванках в одному місці. 4 тисячі людей зібралися на центральній площі міста, щоб висловити своє ставлення до цього дня.

Для кожного регіону країни існують свої символи та традиційні кольори. Наприклад: на Полтавщині полюбляють білу вишивку, на Буковині – з яскравими квітами, а на Тернопільщині – чорними нитками.

Вишиванки, як символ української самоідентифікації, стали одягати на багато державних і релігійних свят, політичні та культурні події, особливі торжества – хрестини, весілля, дні народження. Сорочка-вишиванка створює особливий моральний настрій і духовний посил, а сама вишивка містить безліч оберегів і закодованих символів.

Сьогодні співаки, спортсмени, політики та навіть голлівудські актори дедалі частіше одягають українську вишиванку.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram