этот материал доступен на русском

Свято, якого немає: чому Україна не відзначає 23 лютого

06:38, 23 лютого 2020
Суспільство
17945 0
Українські військові мають своє професійне свято, не пов'язане з 23 лютого / фото mil.gov.ua

П'ять років тому Україна перестала святкувати День захисника вітчизни, який щорічно відзначається 23 лютого. Для цього тодішній президент Петро Порошенко видав указ, яким постановив святкувати День захисника України 14 жовтня, а також скасував постанову про святкування 23 лютого.

В чому саме полягає день, який вже не святкують в Україні, але досі відзначає Росія та інші пострадянські країни - читайте нижче.

День захисника вітчизни: історія свята

Історія святкування 23 лютого налічує майже 100 років. День захисника вітчизни був офіційно встановлений у 1922 році на території тодішньої радянської Росії. Спочатку це був День Червоної армії, після - радянської армії, згодом його об'єднали з днем радянської армії та військово-морського флоту.

Сьогодні свято 23 лютого у різній мірі  відзначають у Росії, Білорусі, Таджикистані, Вірменії тощо. В Литві, Латвії та Естонії, наприклад, які є членами Євросоюзу, 23 лютого, як і в Україні, втратило статус свята. Там його відзначають локально, насамперед - представники старшого покоління.

Багато людей помилково вважають, що 23 лютого - свято чоловіків. Попри те, що в більшості армій вони складають переважну більшість, там все ж є певний відсоток дівчат і жінок. Тому називати 23 лютого "чоловічим" днем - некоректно.

Чому в Україні скасували 23 лютого

Як зазначалося вище, від святкування Дня захисника вітчизни Україна офіційно відмовилася в 2014 році. 14 жовтня був підписаний указ президента про нове свято - замість існуючого.

"З метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості" президент постановив установити в Україні свято - День захисника України, який відзначати щорічно 14 жовтня.

Після цього щорічно 14 жовтня в Україні проходять святкові заходи на честь військовослужбовців і ветеранів. Крім того, цей день є у країні офіційним вихідним. На відміну від 23 лютого, який таким ніколи не був.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter