Нульовий кілометр на Дунаї прикрасили гербом України (фото)

18:03, 17 серпня 2016
815 0

Дунай - єдина річка Європи, вимірювання якої ведеться у зворотному напрямку: не за течією, а проти неї. Від нульового кілометра до Браїла, на так званій морській ділянці Дунаю, вимірювання ведеться у морських милях, а звідси вгору за течією - в кілометрах.

Вessarabiainform

Про це пише otkat.od.ua.

Пам'ятним знаком зазначено струмочок, з якого починається велика ріка в горах Шварцвальду, пам'ятним знаком і закінчується. За однією з версій нульовий знак знаходиться на молу румунського міста Суліні. Однак молоді ентузіасти Дунайського біосферного заповідника поставили знак, що вказує на іншу версію місця де Дунай впадає у Чорне море: нульовий кілометр. Знаходиться він на українському острові Анкудинів у Кілійському районі Одеської області.

Читайте такожВ Одесі відбудеться "ШаурМарш" на підтримку фастфуду

А сьогодні, 17 серпня, напередодні Дня Незалежності, на нульовому кілометрі річки Дунай був встановлений один з трьох офіційних символів держави - герб України.

У заході взяли участь керівництво міста та району, Дунайського біосферного заповідника і морського прикордонного загону, брали участь туристи з Молдови, Румунії, Польщі, Литви та Німеччини, а також не байдужі мешканці та підприємці Кілі.

"Захід вийшов красивим, символічним і інтернаціональним", - повідомляє Вessarabiainform.com.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter