Неділя,
25 червня 2017
Наші спільноти

У більшості українців не вимагали хабара за лікування протягом останніх двох років – опитування

Більшість (69%) опитаних українців заявили, що в них не вимагали хабара за лікування або медичні послуги протягом останніх двох років; водночас 25% опитаних розповіли про факти корупції.

УНИАН
Українці розповіли про хабарі у медицині / УНІАН

Про це йдеться в переданих УНІАН результатах опитування соціологічної групи "Рейтинг" щодо стану медичної сфери в Україні.

Своєю чергою 59% опитаних заявили, що відчували себе зобов’язаними дати медичному працівнику не грошовий подарунок (алкоголь, шоколад, їжу), щоби віддячити за лікування. Лише третина не відчували таких зобов’язань.

Співробітника СБУ затримали під час одержання 1 тисячі доларів хабара

Найбільше тих, хто відчували зобов’язання "подякувати" лікарю, на заході та в центрі (66%), найменше – на сході (48%).

"Водночас слід зазначити, що на півдні досить високий рівень несприйняття явища "подяки" медичному працівнику: 42% не відчувають жодних зобов’язань. Більш зобов’язаними щодо подарунку лікареві себе відчувають жінки (64%), аніж чоловіки (53%)", – йдеться в повідомленні.

Найпоширенішою сумою "подяки", яку вимагали за лікування або медичні послуги, є 100–250 грн (23%). У 16% вимагали від 250 до 500 грн, у 14% – 500–1000 грн, у 16% – понад 1000 грн. Найменш поширена сума "подяки" – до 50 грн (4%).

Лише 5% заявили, що не давали б жодних хабарів, якщо б їх попросили заплатити за лікування.

Довідка. Аудиторія опитування: населення України від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами й типом поселення. Вибіркова сукупність: 1500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більш ніж 2,5 %. Терміни проведення дослідження: 13–20 жовтня 2016 року.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку