П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

“Нафтогаз України” попереджає про припинення постачання газу

...і розкриває шахрайські схеми неплатників

НАК “Нафтогаз України” заявляє, що припинить постачання природного газу злісним боржникам. Про це УНІАН повідомили в прес-центрі НАК "Нафтогаз України".

У повідомленні наголошується, що протягом опалювального сезону 2005-2006 року спостерігався низький рівень оплати за газ підприємствами теплокомуненерго в Луганській (51,29%), Дніпропетровській (51,26%), Харківській областях (53,04%). Схожі показники в Полтавській, Черкаській і Миколаївській областях.

Тільки Харківська область заборговувала структурам НАК “Нафтогаз України” понад 399,8 млн. грн. З них підприємства теплоенергетики недоплатили 169,95 млн. грн., а ВАТ «Харківгаз» і ВАТ «Харківміськгаз» - 229,5 млн. грн.

За підсумками перевірок виявлено факти приховування коштів за спожитий газ в 2005 році у розмірі 22,7 млн. грн, які так і не надходили на розподільчі рахунки дочірніх підприємств НАК “Нафтогаз України”. На місцях проводяться взаємозаліки за схемами розрахунків, які не передбачені договорами.

Інша шахрайська схема приховування коштів – ліквідація підприємства-боржника і створення на його базі нового або декількох нових підприємств. Наприклад, Харківське обласне підприємство теплових мереж з боргом в 193,3 млн. грн. було ліквідоване, а замість нього утворено два нових підприємства: КП «Харківські теплові мережі» і обласне комунальне підприємство теплових мереж.

Як підкреслили в прес-службі НАК, за такої ситуації з розрахунками за енергоносії НАК “Нафтогаз України” вимушена відключати від газопостачання тих боржників, рівень оплати яких нижчий 60%. З початком наступного опалювального сезону поставки газу здійснюватиметься лише тим споживачам, які повністю розрахувалися за спожитий природний газ.

Довідка УНІАН. Заборгованість підприємств теплоенергетики і відкритих акціонерних товариств з газопостачання перед структурами НАК «Нафтогаз України» на сьогоднішній день становить 7,8 млрд. грн., борг облгазів - 4,48 млрд. грн. Підприємства теплоенергетики заборговували 3,22 млрд. грн. (без урахування списаної заборгованості).

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку