Суд відмовився зупиняти рішення про подорожчання газу для населення

12:42, 17 вересня 2010
Суспільство
2006 0

Бо не побачив шкоди правам позивача

Окружний адміністративний суд Києва не задовольнив клопотання Національного форуму профспілок України про припинення як забезпечення позову дії постанови Національної комісії регулювання електроенергетики, якою з 1 серпня введені в дію нові тарифи на газ для населення.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі НФПУ.

Як наголошується у прес-релізі, суддя аргументував своє рішення «відсутністю доказів на підтвердження того, що існує очевидна небезпека спричинення шкоди правам, свободам і інтересам позивача».

Разом із тим, НФПУ зазначає, що відмова у припиненні дії постанови на час розгляду справи у суді порушує права і завдає шкоди громадянам України як споживачам природного газу, оскільки вони вимушені платити за блакитне паливо за новими, значно підвищеними цінами, і якщо рішення НКРЕ буде визнане неправомірним, вони зазнають збитків.

НФПУ вважає це «прямим доказом заангажованості судді, який розглядає справу».

Крім того, в НФПУ наполягають, що дана справа повинна розглядатися колегіально, а не одним суддею, як це передбачено ст. 24 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, НФПУ повідомляє, що за його клопотанням суд погодився витребувати від НКРЕ і Міністерства юстиції України ряд нормативно-правових документів, які регулюють підвищення ціни на газ.

«Аналіз цих документів дозволить одержати належні докази про те, що рішення про підвищення цін на газ було ухвалене не законно, і має бути скасоване», - пояснюють у форумі профспілок.

Довідка УНІАН. НФПУ у серпні звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про скасування постанови НКРЕ №812 від 13 липня ц.р., якою були підвищенні ціни на газ для населення. Перше засідання у цій справі відбулося 16 вересня цього року.

НКРЕ своїми постановами збільшила з 1 серпня 2010 року на 50% відпускні ціни на природний газ для населення і ціну газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалення і гаряче водопостачання населення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter