Чорногуз: Я за мобілізацію жінок / Укрінформ

Військова медикиня, розвідниця Збройних сил України Ярина Чорногуз заявила, що підтримує мобілізацію жінок.

Як заявила військова в інтерв'ю програмі "Станція Краматорськ", в Україні має бути створений жіночий бойовий підрозділ з жорстким відбором.

"Я велика прихильниця мобілізації жінок. Навіть більше, вважаю, що у нас має бути з жорстким відбором створений жіночий бойовий підрозділ. Це не обов’язково батальйон, почати з роти", - зазначила Чорногуз.

Відео дня

Вона уточнила, що жінки також мають підлягати обов’язковій мобілізації відповідно до потреб армії. Це мають бути жінки, які відповідально до цього ставитимуться, пройдуть відбір, тобто відповідно до посади.

"Я вважаю, оскільки війна стає дедалі більше технологічною, кожна вмотивована жінка, яка хоче брати участь у очищенні нашої території від окупантів, може бути, наприклад, пілотом або штурманом дрона. Якщо вона добре морально підготовлена, водить машину, нормально почувається з технікою, якщо ще й любить комп’ютерні ігри, взагалі, вона може опанувати цю професію. Наприклад, бойовому медикові взводу теж потрібна "фізуха", потрібно не боятися крові, потрібні велика відповідальність і ретельність, жінка може цим займатися. От щодо тягання. Я тягала і м’які, й тверді ноші з пораненими, і мертвих. Жінка може це робити", - зазначила медикиня.

Чорногуз також розповіла, що через ТЦК жінкам тепер дуже важко мобілізуватися. Простіше йти в підрозділ, і тобі, найімовірніше, запропонують там трирічний контракт.

"Тобто не мобілізацію, а трирічний контракт тобі запропонують. І це потрібно йти одразу шукати підрозділ, шукати командира, який готовий піти назустріч. Стосовно того скрізь тобі треба відстоювати, що ти можеш, залежно від того, що ти хочеш. Тобі треба показати, що ти готова робити все на доброму рівні, показати, що ти вмієш вибудувати дистанцію. Я була чотири роки єдиною жінкою в розвідувальній роті, працювала над вибудуванням дистанції, щоб тебе сприймали як професіонала, як людину, що виконує тільки оці функції, а не як жінку. На це потрібен час. Потрібно, щоб відбулася певна кількість комунікацій і історій, щоби хлопці це зрозуміли, прийняли. Когось це дратує, інших захоплює, – то щоб це почали сприймати рівно", - зазначила вона.

Мобілізація жінок - що може змінитися після ухвалення законопроєкту №10449

Згідно з пунктами 11 і 12 статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" жінок-медиків і фармацевтів, які перебувають на військовому обліку,можуть призивати на військову службу або залучати для виконання робіт із забезпечення оборони держави під час дії воєнного стану. У мирний час - вони можуть бути прийняті на військову службу і службу у військовому резерві тільки в добровільному порядку.

Але за фактом зараз жінок, які перебувають на військовому обліку,в Україні не мобілізують - вони можуть піти на службу в ЗСУ в добровільному порядку. У версії законопроєкту № 10449, яку 7 лютого підтримала Верховна Рада, змін щодо військового обліку та мобілізації жінок не передбачається.

Єдина можлива зміна в законодавстві, яка стосується мобілізації жінок, може бути в пункті 12 статті 1 того ж таки Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", а саме - жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призивати на військову службу або залучати для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час лише в добровільному порядку. Тобто, по суті - як і в мирний час.

Вас також можуть зацікавити новини: