Нардепи хочуть скасувати штрафи за самогон / фото УНІАН, Сергій Зарайський

У Верховній Раді зареєстровано проект закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання деяких аспектів самогоноваріння та ринку молока (№4153).

Авторами законопроекту є ряд депутатів від «Слуги народу».

Що передбачено законопроектом

Документом, зокрема, пропонується вилучити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статті - 176 («Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення») та 177 («Придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення»). Ці статті передбачають накладення штрафів.

Крім того, пропонується внести зміни до закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» та Податкового кодексу України. Змінами встановлюються вимоги до матеріально-технічної бази осіб, які займаються самогоноварінням, оподаткування такої діяльності та відповідальність за порушення зазначених вимог.

Читайте такожУ МВС уточнили, коли в Україні можуть посилити покарання за п'яне водіння

Як сказано у пояснювальній записці, за статистикою, стаття 176 КУпАП є неефективною, особливо з урахуванням розміру санкції - від 51 до 170 гривень. «За даними Державної судової адміністрації у 2018 році у судах розглянули лише 197 справ про адміністративні порушення, пов’язані із самогоноварінням, на 80 осіб було накладено адміністративні стягнення», - йдеться у тексті.

Крім того, наголошується, що не повинна встановлюватися відповідальність, якщо людина «виключно для власного споживання виготовляє з продуктів своєї праці міцні алкогольні напої», адже «це її природнє право, яке не може бути обмежене державою». «Кожна людина має право користуватись плодами своєї праці для задоволення власних потреб», - наголошується в пояснювальній записці.

Також, вважають автори законопроекту, ця стаття підлягає скасуванню, оскільки її норма носить дискримінаційний характер по відношенню саме до самогону домашнього виготовлення, оскільки виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, напоїв медових, наливок і настоянок в домашніх умовах для власного споживання не тягне за собою відповідальності.

Які штрафи діють зараз

Крім того, йдеться у тексті, неефективною є стаття 177 КУпАП, що передбачає накладення штрафу від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення.

«З огляду на передбачену санкцію у вигляді штрафу в розмірі від 17 до 85 гривень, а також у зв’язку із труднощами у доведені наявності складу правопорушення (факту придбання самогону), пропонується виключити зазначене положення», - мовиться в пояснювальній записці.

Інші новини, які можуть вас зацікавити:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram