Бойовики не будуть інспектувати позиції українських військових в односторонньому порядку / фото УНІАН

Односторонніх інспектувань позицій українських військових на Донбасі у майбутньому не буде.

Про це сказав голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Я не знаю як вирішить, як ми вирішимо, це ж не одна Україна буде вирішувати. Україна може вирішувати тільки в одному випадку - те, що буде, щоб воно не було одностороннє. Якщо інспектування, то в нас і в них, тому що ми маємо десятки, близько 50 випадків, я наголошую, близько 50 випадків, де та сторона порушує ті ж самі домовленості мінські, як вони кажуть, що порушуємо ми. Не може бути, що вони будуть пред’являти вимоги до України, а Україна буде виконувати, не маючи можливості примусити через ОБСЄ, через моніторингову місію, скажімо, виконувати ці умови і протилежну сторону", - сказав Кравчук.

За його словами, наразі ТКГ відпрацьовує механізми проведення досліджень, які є в мінських домовленостях про всеосяжну тишу.

"Ми домовились відпрацювати механізм, тільки після цього, коли відпрацюємо механізм, він почне працювати, будемо досліджувати, знову ж таки з допомогою моніторингової місії, яка працює в рамках тристоронньої контактної нашої групи, і будемо далі йти вперед. А сьогодні те, що було, це випадковість, це була одноразова спроба, одноразова спроба провести інспектування біля села Шуми. Але так як протилежна сторона порушила зразу ж зранку наступного дня те, про що ми домовились на відеоконференції, то українські збройні сили і Україна відмовилась від такого інспектування і зараз ми заявили: відпрацюємо механізми, будемо діяти відповідно до механізмів", - додав Кравчук.

Він також пояснив, що Україна погодилася на таке інспектування як на одноразову акцію, але відмовилася від неї, як тільки бойовики порушили умови її проведення.

Читайте такожМіністр оборони ввів штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі - журналіст

Ситуація поблизу Шумів і погрози бойовиків: всі подробиці

  • 5 вересня ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін пригрозив відкрити вогонь по позиціях українських військових з 8: 00 7 вересня. Причиною анонсованих обстрілів він назвав нібито порушення українською стороною домовленостей, досягнутих 22 липня щодо режиму тиші. Пушилін стверджує, що бойовики вимагали від ЗСУ закопати траншеї, які були вириті бійцями нібито після 22 липня, а потім ще й попереджали, що "мають повне право" усунути зазначені порушення самостійно.
  • Обіцяний обстріл позицій українських військових 7 вересня так і не відбувся. Україна через погрози Пушиліна скликала на 6 вересня позачергове засідання ТКГ.
  • 7 вересня Пушилін "переніс" дату атаки на позиції ЗСУ, "призначивши" її на 10:00 9 вересня. Згодом бойовики "ДНР" вдруге "перенесли" анонсований обстріл і запропонували провести засідання Тристоронньої контактної групи о 12:00 9 вересня.
  • 9 вересня ТКГ провела позачергове засідання з метою недопущення зриву режиму припинення вогню на Донбасі. Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі шумів за участю представника координатора від ОБСЄ.
  • В офісі президента заявили, що домовленість в рамках Тристоронньої контактної групи про спільне інспектування в районі шумів за участю представника координатора від ОБСЄ була досягнута з метою спростування фейків і недопущення нових провокацій.
  • Втім, спільне інспектування 10 вересня зірвалося. Росія і бойовики "ДНР" висунули нові вимоги щодо спільної інспекції в районі села шуми Донецької області, які не обговорювалися в ході позачергової конференції Тристоронньої контактної групи (ТКГ).
  • В ОП повідомили, що узгоджене "інспектування" не відбудеться у зв'язку з постійною зміною запитів російської сторони.
  • 10 вересня вдень російсько-окупаційні війська на Донбасі відкрили вогонь зі стрілецької зброї по українських позиціях поблизу населеного пункту Шуми.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram