
Російські окупанти створили підрозділ "Рубікон" буквально рік тому, в серпні 2024 року й він за цей час знищив тисячі одиниць нашої техніки та БПЛА, а ще вбив та покалічив чимало українських захисників. Тому, волонтерка та керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська в своєму Telegram-каналі вказала три речі, які допоможуть боротися з ним.
Берлінська зазначила, що всі, хто знає, як працює цей російський підрозділ, відзначають його ефективність. За її словами, зараз вони активно масштабуються й восени в цьому підрозділі можуть воювати проти України 5000-6000 тисяч фахівців в злагоджених, забезпечених екіпажах.
Саме тому, волонтерка закликає зробити терміново три речі. По-перше, слід створити в Україні Анти Рубікон - спеціально полювати за російськими екіпажами. Берлінська попереджає, що без цього фронт може посипатися швидше.
Друге - волонтерка радить брати кращі практики "Рубікону". Берлінська зауважила, що вони не соромляться брати і масштабувати наші проривні рішення.
"Так було з FPV, з НРК, з FPV ППО, з дронами на оптоволокні, з бомберами, навіть зі скидами з Мавіків", - зауважила вона.
Волонтерка додала, що ми чомусь не беремо в них гарні рішення.
Третій пункт - призначити в кожній бригаді кілька людей відповідальних за збір і масштабування робочих технологічних рішень. Берлінська додала, що це стосується досвіду як в нас, так і у ворога. Волонтерка зазначає, що досить часто сусідні бригади не знають та не діляться гарними робочими схемами.
На думку Берлінської, при великому бажанні, ці три пункти можна запровадити вже за місяць.
"За образи, амбіції, конкуренцію, жадібність, заздрість, не вміння говорити, не бажання ділитись, аналізувати - тобто за все що дає втрату часу як завжди платимо тим, що не відновиться. Тим, що закінчується - своїми людьми", - написала волонтерка.
Ситуація на фронті
Раніше УНІАН повідомляв, що заступник командира Третього армійського корпусу підполковник Максим Жорін розповів, що російські окупанти концентрують значну кількість уваги на українській логістиці. Він додав, що є ділянки, де українські військові покращують своє тактичне положення. Жорін також зазначив, що росіяни продовжують перекидання особового складу на фронті, а це означає, що зупинятися найближчим часом вони не збираються.
Також ми писали, що військовий журналіст Андрій Цаплієнко повідомив, що зенітники 118-ої окремої механізованої бригади знищили "Орлан", який ніс під крилами два FPV-дрони. Журналіст зазначив, що раніше наші захисники уже збивали десятки ворожих розвідувальні безпілотники "Орлан", Zala та Supercam, але такий безпілотник їм вдалося знищити вперше.