РФ відводить війська з позицій у Запорізькій області / фото REUTERS

Російські сили почали відведення своїх військ з позицій в Запорізькій області.

Про це повідомляє Інститут з вивчення війни (ISW) у зведенні.

За даними аналітиків, окупанти вирішили вчинити так з двох причин:

Відео дня
  • або для того, щоб перевести пошкоджені частини в тилові райони,
  • або для посилення російської оборони на північному заході Херсонської області.

Але в ISW наразі не можуть підтвердити місцезнаходження цих сил.

Крім того, російським військам не вдалося повернути передові позиції на західному (нині контрольованому Україною) березі річки Інгулець.

Росія почала відведення своїх військ з позицій у південному напрямку - ISW

Раніше голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух повідомляв, що російські окупанти відводять війська з Мелітопольського та частини Василівського району приблизно за 45 км на південь від міста Запоріжжя, можливо, в рамках ротації. За його словами, окупанти переміщуються в напрямку Херсона.

Раніше ISW повідомляв, що з кінця травня російські війська накопичують особовий склад і застарілі танки Т-62 у Василівці та Мелітополі.

"Російські сили можуть направити ці війська для захисту зайнятих позицій від українських контратак в Херсонській області. Вони також брали участь у бойових зіткненнях у трьох прифронтових населених пунктах, але 7 червня не розпочали наступальних дій у Запорізькій області", - йдеться в повідомленні експертів.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський назвав Запорізький та Сєвєродонецький напрямки найнебезпечнішими на фронті.

Вас також можуть зацікавити новини: