Росія зараз кидає всі можливі ресурси, щоб не програти війну в Україні / фото wikimedia.org

Насправді розповіді про нескінченні ресурси і можливість ведення Росією війни роками є ілюзією і тиском на Захід, щоб він не допомагав Україні. Про це сказав військовий експерт, екс-командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в ефірі Radio NV.

За його словами, Росія зараз кидає всі можливі ресурси – людські, матеріальні, щоб не програти війну в Україні, бо для керівництва Росії це питання виживання.

"Вона зараз реально використовують все – до останнього солдата, танка, всі можливості, які, насправді, не є нескінченними", - наголосив він.

Відео дня

Дикий зазначає, що Росія показує, що нібито готова "протискати" населені пункти України аж до західного кордону, аж до Львова впродовж багатьох років. При цьому нагадав, що тільки Бахмут росіяни брали до 10 місяців, а Авдіївку, яка набагато менша за Бахмут, – 4 місяці.

"Вони намагаються створити ілюзію, що вони здатні при такій інтенсивності продовжувати роками. І головне для них, щоб ця ілюзія поселилась в наших головах, але в першу чергу - в головах наших союзників. І весь їх розрахунок зараз  на те, що повірять в їх здатність роками просуватися, мовляв, від лома нема прийома і найрозумніше пробувати якось з ними домовлятися", - зазначив Дикий.

За його словами, Росія сподівається на те, що наші західні союзники морально зламаються швидше, ніж у ворога закінчиться ресурс.

"В них реально ресурсу по деяких параметрах на рік, а по інших -  на півтора. І це при тому, що війна вже 2,5 роки триває. Але в них є сподівання, що в межах цього року вже зламається Захід і буде абсолютно інша з ним розмова", - сказав Дикий.

Він зазначив, що зараз паралельно відбувається два процеси – окупанти просуваються всюди, де можуть, зокрема, на Донбасі. 

"Створюється оця ілюзія непереможності і нескінченності ресурсу, а паралельно вже по всіх можливих каналах ідуть сигнали, що вони готові заморозити нинішній конфлікт", - сказав Дикий.

Він нагадав, що раптом Путін заговорив лише про чотири області, які мають залишити українські військові, хоч раніше багато йшлося про Одесу, Харків, як нібито російські міста.

"А далі прилетів Орбан (йдеться про візит прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Київ – УНІАН), який прямим текстом говорив, що навіть не йдеться про чотири області, а треба заморожувати конфлікт по нинішній лінії – просто припиніть стріляти. І це дуже показово. Бо росіяни так себе не ведуть, коли впевнені в своїй силі. Вони розуміють, що зараз ще просуваються, але усвідомлюють, що ресурс вже вичерпується", - зазначив експерт.

При цьому додав, що у ворога з людським ресурсом найкраще, але навіть по ситуації на Харківщині видно, що там вже наступали абсолютно "зелені новобранці прямо з учєбки" і це було однією з причин, чому у ворога наступ провалився.

"У росіян м’яса вистачає, але якість вже дуже падає, бо досвідчених офіцерів і солдат все менше. Тому ворог може просто цими зеленими і не підготовленими засипати фронт. Гірше у ворога з технікою.бо вже на Харківському напрямку фігурально йшло в 10 разів менше техніки, ніж на цьому напрямку в 2022 році, тому що вона в них просто закінчуується. І залізо в них закінчується набагато швидше, ніж м'ясо", - наголосив Дикий.

Війна в Україні - можливість припинення вогню

На початку липня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час візиту в Київ запропонував президенту України Володимиру Зеленському подумати над припиненням вогню на лінії фронту для початку перемовин з Російською Федерацією.

Зеленський в інтерв'ю для Bloomberg зазначив, що Україна у війні і не може просто так говорити про припинення вогню. За його словами, Путіну довіряти не можна. Він нагадав,що багато років тому домовлялись сторони про режим припинення вогню між Україною і Росією, але Росія усе це зірвала. Зривала постійно і вбивала українців. Президент стосовно припинення вогню зазначив, що  отрібен чіткий план, щоб  Росія не використала припинення вогню для накопичення техніки на українській території, яку вони окупували. 

Вас також можуть зацікавити новини: