Лондон вирішив оновити МБР, якими озброєні підводні човни класу "Венгард" / фото flickr.com/defenceimages

Велика Британія оновить боєголовки міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) Trident II, замінивши їх на бойові блоки, розроблені спільно із США.

Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллас виступив із заявою про те, що Лондон вирішив оновити МБР, якими озброєні підводні човни класу "Венгард" (Vanguard) і якими будуть озброєні субмарини класу "Дредноут" (Dreadnought), що увійдуть до складу Королівського військово-морського флоту на початку 2030-х років, пише Бі-Бі-Сі.

Це рішення не пов'язане безпосередньо або відкрито з якимись геополітичними подіями, воно обумовлене планами щодо підтримання системи ядерного стримування після 2030 року. Ця програма підтримки стартувала в 2007 році.

Читайте такожThe Guardian: Армія США імітувала «обмежену» ядерну битву проти Росії під час навчань

В "Огляді стратегічної оборони і безпеки" (Strategic Defence and Security Review - доповідь, у якій викладаються загальні принципи розвитку збройних сил Великої Британії на кілька років вперед) від 2015 року фігурував принцип "незалежне мінімальне надійне стримування" (independent minimum credible deterrent).

Прихильність цьому принципу підтвердило парламентське голосування - переважною кількістю голосів у 2016 році Палата громад затвердила принцип "Безперервне стримування на морі" (Continuous At Sea Deterrence). Згідно з цим принципом, у морі завжди повинен чергувати як мінімум один підводний човен класу "Венгард" із ракетами Trident.

Вперше про ці плани стало відомо на початку лютого, коли на саміті з ядерного стримування у Вашингтоні про них відкрито розповіли відразу два високопоставлених американських воєначальника.

У США вже тоді зізналися, що нова британська боєголовка буде створена із застосуванням технологій, розроблених для нового американського бойового блоку W93. Його розробляє Національне управління з ядерної безпеки міністерства енергетики США (National Nuclear Security Administration).

Американська і британська боєголовки будуть окремими виробами, а не двома різновидами одного, однак експерти зазначають, що той факт, що вони будуть встановлені на одну ракету, все-таки зробить їх дуже схожими.

Морські ядерні сили США і Великої Британії використовують один тип балістичних ракет Trident. Проте, у кожної країни є своя бойова частина для цих ракет.

Читайте такожУ США хочуть озброїти гіперзвуковими ракетами підводні човни класу "Вірджинія"

Британська боєголовка Trident Holbrook потужністю 100 кілотонн (можливо, є і менш потужні її варіанти) була прийнята на озброєння в середині 1990-х разом із носіями - підводними човнами класу "Венгард".

У США на ці ракети встановлюють два типи боєголовок - більш потужна 475-кілотонна W88 і 100-кілотонна W76 (існує три варіанти цієї боєголовки, один із яких - сильно полегшений).

В даний час носіями ракет Trident II у США є 14 стратегічних підводних човнів класу "Огайо", на кожній з яких є 24 пускові установки. У Британії ними озброєні чотири підводні човни класу "Венгард", кожен із яких несе по 16 таких ракет.

У США на зміну "Огайо" в наступному десятилітті прийдуть підводні човни класу "Коламбія", кожен із яких буде озброєний 16 ракетами Trident. У Великій Британії "Венгарди" змінять "Дредноути", чий боєзапас складе, за різними даними, від восьми до 12 ракет.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram