Генерал заявив, що вже сьогодні 75% дронів на полі бою в Україні губляться через радіоелектронну боротьбу / колаж УНІАН, фото Генштаб ЗСУ, скріншот

Перевага, якою зараз користуються невеликі дрони на полях битв, зокрема в Україні, є всього лише "моментом в історії", вважає начальник штабу французької армії генерал П'єр Шилль. Відповідну заяву він зробив на оборонній виставці Eurosatory в Парижі, передає Defense News.

За його словами, активно розробляються заходи протидії БПЛА. Генерал заявив, що вже сьогодні 75% дронів на полі бою в Україні губляться через радіоелектронну боротьбу.

"Безкарне життя маленьких, дуже простих дронів над полем бою - це знімок у часі. Зараз це експлуатується, це ясно, і ми повинні захистити себе. Сьогодні меч, у сенсі повітряного дрона, є більш потужним, ніж щит. Щит посилюватиметься", - упевнений він.

Відео дня

Повідомляється, що цього року на виставці було представлено десятки систем боротьби з дронамі, включно з дробовиками, гарматами і ракетами, а такі компанії, як Safran, Thales і Hensoldt, представили рішення з м'якого знищення дронів за допомогою електронних засобів.

Шилл додав, що через два роки всі машини французької спільної бойової програми "Скорпіон" стануть системами боротьби з дронами, а їхні можливості виявлення будуть пов'язані з турелями, здатними стріляти ракетами або 40-мм повітряними гранатами.

Також генерал зазначив, що дрони з видом від першої особи нині здійснюють близько 80% руйнувань на лінії фронту в Україні, тоді як вісім місяців тому цих систем не було. Він переконаний, що такої ситуації не буде за 10 років, і можна задатися питанням, чи не зміниться вона вже за один або два роки.

За словами генерала, темпи розробки військових дронів означають, що армія не може брати на себе зобов'язання за великими програмами закупівель, оскільки придбані можливості можуть застаріти через п'ять місяців.

Дрони не можна порівнювати зі 155-мм снарядами, які можна зберігати і які залишаться актуальними через 10 років, і армії необхідно знайти "правильну систему в цьому швидко мінливому світі нових технологій", сказав Шилл. Завдання полягає в тому, щоб створити промислову модель, яка була б досить стандартизована.

Український дрон-камікадзе "Булава"

Нагадаємо, на найбільшій в Європі виставці зброї Eurosatory Україна представила новий дрон-камікадзе "Булава".

Цей БПЛА називають аналогом російського "Ланцета". Швидкість "Булави" - до 100 км/год, у повітрі цей дрон-камікадзе може перебувати понад 50 хвилин.

Повідомлялося, що дрони працюють із програмним забезпеченням зі штучним інтелектом. Це дозволяє безпілотнику автоматично знаходити раніше встановлені слабкі місця в російських танках і БТР під час фінального підльоту до цілі. Поточна продуктивність становить 300 штук на місяць і продовжує зростати.

Вас також можуть зацікавити новини: