Украънський морський дрон "Морський малюк" / фото СБУ

Нова модернізація морських дронів СБУ отримала найвищу оцінку американців. Про це свідчить і чергова публікація впливового американського видання "The Wall Street Journal", пише політолог, екс-нардеп Олександр Черненко

Експерт підкреслює, що у битві за Чорне море команда Малюка весь час знаходиться на крок попереду росіян. "Як тільки у ворога думають, що адаптувались, у Службі знаходять нове рішення. І слідує новий, несподіваний удар, до якого ворог не підготовлений. Так, морські дрони вже обладнували системою реактивного залпового вогню. Тепер вони здатні проводити мінування. Служба стала генератором нових військових і технічних ідей у війні, в короткі строки запустивши у виробництво нову розробку та постійно працюючи над її вдосконаленням", - вважає екс-нардеп. 

Політолог акцентує, що мова йде про унікальну розробку, яка вперше застосовується у бойових умовах. "Завдяки тому, що морські дрони заклали понад 15 підводних мін поблизу акваторії Кримського півострову, Служба безпеки уразила щонайменше 4 ворожі кораблі. При цьому нагадаю, що всього уражено морськими дронами вже 11 російських кораблів", - пише Черненко. 

Відео дня

"Публікації від "The Wall Street Journal" передували декілька репортажів CNN, а американський історик Тімоті Снайдер назвав морські перемоги України  - ключовою подією 2023 року. В США люблять переможців, люблять історії успіхи. І імідж України, як країни-переможця на морі завдяки власним розробкам, у рік виборів у США особливо цінний. Виділяти зброю і допомагати будуть успішним", - резюмує експерт. 

Нагадаємо раніше стало відомо, що російський корабель вивели з ладу міною, яку за 400 км приніс безпілотник СБУ – це був ракетний корвет "Самум" восени 2023 року. Наступними були патрульний катер "Павло Державін" та великий буксир, який йшов йому на допомогу. Також на міні від "Sea Baby" підірвався один з двох сучасних протимінних кораблів, які стоять на службі в рф.