Валерій Рябих розказав, чим ЗСУ можуть допомогти нові морські дрони Stalker 5.0 /  колаж УНІАН, фото "Думская", скріншот

В Україні представлено новий морський дрон Stalker 5.0. Зокрема, він може покращити логістику українських військ на лівобережжі Дніпра у Херсонській області, вважає військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих. 

"Не виключено, що дрон не буде дублювати функції безекіпажних катерів для проведення ударних дій у якості "камікадзе". Хоча і це можливо, він може нести до 150 кг вибухової речовини. Дрон Stalker 5.0 також може використовуватися для доставки необхідних боєприпасів, засобів забезпечення для постачання військ або підрозділів, які ведуть бойові дії на морському або річковому напрямках. Це дуже важливо зараз, зокрема, з огляду на утримання ряду плацдармі саме у басейні річки Дніпро, в тих же Кринках. Це може значно поліпшити логістику українських військ на протилежному березі, який намагаються контролювати окупанти", – пояснив він в ефірі телеканалу "Еспресо".

За словами експерта, це покращить можливості Сил оборони з виконання завдань, які перед ними стоять.

Відео дня

"Розширена номенклатура подібних засобів, в тому числі у разі використання цього дрону як ударного. Це фізично розширить можливості з виконання тих завдань, які наразі стоять перед військовими, зокрема і в акваторії Чорного моря", – додав він. 

Рябих додав, що презентація Stalker 5.0 свідчить про те, що Україна нарощує можливості не лише у виробництві вже розроблених засобів. При цьому додав, що новий дрон могла виготовити не та компанія, що випускає Sea Baby або Magura V5.

"Україна розробляє нові засоби. Вочевидь, скоріш за все, цей дрон виготовила якась інша компанія, не та що виготовляє дрони Sea Baby або Magura V5. Якщо говорити про представлені характеристики, то вони можуть бути близькими до тих, що показують дрони, які використовуються зараз. Magura щонайменше використовується ГУР, а Sea Baby – СБУ", – констатував він. 

Україна представила дрон Stalker 5.0

В Одесі під час Black Sea Security Forum (Чорноморського безпекового форуму) показали новітній морський дрон Stalker. Його довжина становить 5 метрів, ширина – понад 1,2 метра.

Відомо, що новий дрон може використовуватися для цілей розвідки та патрулювання узбережжя у морських та річкових прикордонних районах. Навісний бензиновий двигун потужністю 60 коней розганяє його до швидкості понад 40 вузлів (близько 75 км/год). 

Вас також можуть зацікавити новини: