Вашингтон вирішив не здійснювати переміщення військових кораблів / фото Думская

Пентагон відмовився направляти ракетні есмінці до Чорного моря через побоювання зростання напруги між Росією та Україною.

Про це повідомляє Politico з посиланнями на поінформовані джерела.

Читайте такожПосол про стягування військ РФ до кордону України: або вступ до НАТО, або ядерний статус

Переміщення кораблів до Чорного моря не є яким-небудь новим сигналом, зауважило одне з джерел у коментарі журналістам. ВМС США проводять 8-9 таких транзитів на рік. Та все змінилося у зв’язку з ескалацією на Донбасі.

Вашингтон вирішив не здійснювати переміщення, щоб уникнути непотрібної ескалації ситуації, пояснив виданню співрозмовник.

Кораблі USS Donald Cook та USS Roosevelt знаходяться у Середземному морі. Вони були у кількох днях від Чорного моря, тому після ухвалення зазначеного рішення есмінцям довелося різко змінювати курс.

Що цьому передувало

  • Минулого тижня американські ракетні есмінці USS Donald Cook («Дональд Кук») і USS Roosevelt («Рузвельт») вийшли з військово-морської бази Рота в Іспанії. У Міністерстві закордонних справ Туреччини заявляли, що кораблі повинні були увійти в Чорне море 14 і 15 квітня. Вони мали залишатися у водах Чорного моря до 4-5 травня.
  • Інформація про наміри США надіслати в регіон свої два військові кораблі з’явилася на тлі зростання напруженості через стягування російських військових до кордону з Україною і в анексований Крим.
  • 15 квітня агентство Reuters з посиланням на свої джерела повідомило, що запланований прохід американських військових кораблів через протоку Босфор у Чорне море не відбудеться. ЗМІ пишуть, що США відкликали попередження про проходження кораблів, яке вони раніше надіслали владі Туреччини відповідно до конвенції Монтре. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram