Олександр Лукашенко і Володимир Путін / фото REUTERS

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь і Росія готові настільки йти по шляху "об'єднання і єднання", наскільки до цього готові народи обох країн.

Про це він сказав журналістам за підсумками переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним, передає білоруський "Інтерфакс".

"Для мене незалежність - це поняття відносне, ніхто ніколи, жодна держава - прикладом тому є Китай  - ніколи не розмовляє про суверенітет", - сказав Лукашенко.

Відео дня

Читайте такожПутін хоче бути збирачем земель руських: експерт пояснив, чому РФ "подавиться" Білоруссю

"Тому немає у нас проблем з суверенітетом, ми навіть в цьому контексті не обговорюємо цих проблем, ми виходимо з того, що сьогодні є дві держави", - додав він.

Президент Білорусі зазначив, що готовий "хоч завтра" об'єднатися з РФ, якщо будуть до того готові росіяни і білоруси.

При цьому він додав, що "наскільки б не була потужною Росія, вона не в змозі нав'язати волю комусь", а Білорусь - тим більше.

Повідомляється, що в свою чергу Путін додав, що суверенітет і незалежність - це близькі поняття.

"Повністю незалежних держав в світі просто не існує. Сучасний світ - це світ взаємозалежності", - заявив президент РФ.

Відзначається, що як приклад він назвав інтеграцію країн Європи.

Нагадаємо, видання Bloomberg повідомляло, що президент РФ Володимир Путін, якому при владі залишилося не більше 5 років, шукає шляхи забезпечення свого подальшого впливу шляхом "поглинання" Білорусі.

19 грудня 2018 року президент РФ схвалив військову доктрину Союзної держави, в яку входять РФ і Білорусь.

21 грудня в РФ заявили про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавств Росії та Білорусі.

28 грудня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв створив робочу групу з інтеграції Росії та Білорусі.

13-14 лютого президенти РФ і Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко провели чергові переговори, під час яких обговорили подальший розвиток відносин між країнами.

У Департаменті держбезпеки і військової розвідки Литви заявили, що Росія планує використовувати Білорусь як "буфер" і послідовно зміцнює військові потужності в Калінінградській області, щоб в разі необхідності почати військові дії протягом 24-48 годин.