Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Міністри країн ЄС хочуть обмежити Шенген на два роки

Після наради глав МВС країн Євросоюзу Єврокомісії рекомендували підготувати законодавчу базу для обмеження дії Шенгенської угоди на два роки.

REUTERS
REUTERS

Раніше дію Шенгену вже обмежили кілька країн ЄС, передає РБК з посиланням на ВВС.

"Країни – члени Євросоюзу пропонують Єврокомісії підготувати законодавчу і практичну основу для продовження тимчасових заходів з додаткового прикордонного контролю згідно зі ст. 26 Шенгенської угоди", - заявив міністр Нідерландів у справах міграції Клаас Дийкхоф.

Згідно зі ст. 26 Шенгенської конвенції, держави можуть посилювати прикордонний контроль і обмежувати дію Шенгенської угоди протягом двох років за "виняткових обставин".

Раніше одразу кілька країн ЄС (Австрія, Німеччина, Данія, Швеція і Франція), а також Норвегія, яка не є членом ЄС, але входить до Шенгенської зони, оголосили про посилення прикордонного контролю. За чинним законодавством обмеження Шенгену повинні бути зняті через півроку після їхнього введення. Однак тепер вони можуть отримати дозвіл ЄС продовжити дію прикордонного контролю до 2018 року.

"Якщо прикордонний контроль буде зберігатися протягом двох років, навряд чи коли-небудь знову скасують", — цитує The Times неназваного представника Євросоюзу.

Міністри ЄС хочуть змінити правила Шенгенської зони

Про свою підтримку заходів ЄС щодо посилення контролю на кордонах вже заявила глава британського МВС Тереза Мей.

Перед початком зустрічі міністрів глава МВС Австрії Йоханна Мікль-Ляйтнер заявила, що із Шенгенської зони можуть виключити Грецію як країну, якій не вдається боротися з потоком нелегальної міграції.

З австрійським міністром не погодилися глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр і представник Єврокомісії з внутрішніх справ та міграції Наташа Берто.

Як зазначає The Times, крім Австрії, план з контролю за грецьким кордоном також підтримує Бельгія.

Зараз до Шенгенської зони входять 26 держав, з яких 22 країни є членами ЄС. Зона функціонує з 1995 року і передбачає скасування прикордонного контролю на кордонах країн, що підписали угоду.

Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що у ЄС залишилося лише до двох місяців часу, щоб не допустити колапсу Шенгенської системи.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку