Аналітики розповіли також про можливий план дій Китаю щодо підготовки до нападу на Тайвань / фото ua.depositphotos.com

Збільшення активності в транспортній мережі Китаю надасть американським військовим планувальникам чіткі ознаки майбутніх військових дій проти Тайваню. Про це стало відомо під час засідання комісії Конгресу США, пише The Washington Times

Приватний аналітик з розвідки загроз Девін Торн заявив, що американські аналітики зможуть виявити будь-яку підготовку до великого конфлікту проти Тайваню через військову мобілізаційну діяльність всередині Китаю.

За його словами, у доповіді Народно-визвольної армії Китаю (НВАК - УНІАН) з логістики описано транспортні потреби для нападу на Тайвань, йдеться про близько трьох тисяч поїздів, 1 мільйон автотранспортних засобів, 2100 вильотів літаків, 15 батальйонів нафтопроводів і понад 8000 морських рейсів.

Відео дня

"У випадку великого конфлікту, наприклад, проти Тайваню, мобілізація до рівня воєнного часу, ймовірно, створить помітні викривлення або аномалії в транспортному секторі КНР, незважаючи на можливі зусилля НВАК з приховування таких порушень", - пояснив Торн.

Аналітик додав, що до 2025 року НВАК сподівається завершити завантаження матеріальних засобів на виїзді впродовж 24 годин, а завантаження бригад і полків, які виїжджають, - протягом чотирьох годин. Також іншими сигналами буде збільшення військового розгортання ближче до узбережжя вздовж Тайванської протоки, яке, швидше за все, відбудеться за кілька місяців до військового удару.

"Проблема полягає в тому, що більшість чітких сигналів про неминучу загрозу в цьому секторі, швидше за все, з'являться у відносно близькому часовому проміжку (ймовірно, за кілька місяців) до початку агресії", - підкреслив Торн.

Крім того, у стратегічних документах НВАК йдеться про те, що повітряно-десантний напад на Тайвань передбачатиме таємну підготовку та використання тактики оману. Проте Торн вважає, що масштаби спільної десантної кампанії зроблять приховування цих дій дуже складним. 

Своєю чергою підготовка до нападу, можливо, буде включати масштабні збої в роботі цивільних пасажирських і вантажних авіарейсів, а також аномалії в русі цивільних суден.

"Можливо, вдасться провести моніторинг відносно обмеженої кількості військових і цивільних аеропортів, які можуть бути використані як пункти висадки для кампанії проти Тайваню (приблизно 33 аеропорти, залежно від застосованих критеріїв), на предмет подібної нетипової активності. Крім того, ймовірно, що китайські користувачі соціальних мереж будуть документувати військово-транспортну діяльність та інші ознаки мобілізації у своїх населених пунктах, хоча влада, швидше за все, вживатиме заходів для запобігання цьому", - зауважив Торн. 

Аналітик додав, що представники Комуністичної партії Китаю, швидше за все, віддадуть наказ про загальну мобілізацію у разі війни за три-чотири місяці до початку вторгнення на Тайвань. Водночас демобілізацію військовослужбовців НВАК буде припинено за рік до вторгнення. 

Китай і Тайвань - останні новини

Як писав УНІАН, Китай добудовує велетенський десантний корабель з палубою для літаків на тлі чуток про вторгнення на Тайвань. 250-метровий десантний корабель із серії "тип 076" буде мати злітно-посадкову палубу на всю довжину корпуса та, можливо, електромагнітну стартову катапульту та аерофінішери (гальмівні троси) - як авіаносець малого розміру.

Також повідомлялось, що Тайвань вивчає досвід України, аби бути готовим відбивати можливий напад Китаю. Боротьба українців проти російських окупантів надихнула тайванців провести певні зміни як у військовій, так і в соціальній політиці. 

"Незалежно від того, добре це чи погано для України, полягає в тому, що Україна може мати кілька джерел зброї та поставок - не лише зі Сполучених Штатів, а й із європейських країн. Але ми можемо мати лише одне зі США", - зауважив президент тайванського аналітичного центру The Prospect Foundation доктор І-Чунг Лай.

Вас також можуть зацікавити новини: