Антарктика \ REUTERS

Бразильські вчені заявили, що температура повітря в Антарктиці вперше в історії піднялася до 20,75°С. Відповідний показник був зафіксований 9 лютого на острові Сеймур на півночі Антарктичного півострова.

Читайте такожВеличезний айсберг рухається в бік Атлантики

Як повідомляє kommersant з посиланням на The Guardian, вчені назвали новий температурний рекорд «неймовірним і ненормальним». Озвучені ними дані ще повинні отримати підтвердження Всесвітньої метеорологічної організації.

Новий показник майже на один градус перевищує температуру, зареєстровану на острові Сигню в січні 1982 року (тодішній показник становив 19,8°С). «Ми спостерігаємо тенденцію потепління на багатьох об'єктах, які ми відстежуємо, але ми ніколи не бачили нічого подібного», - заявив Карлос Шефер, який працює в Terrantar (створений урядом Бразилії проект, який стежить за впливом зміни клімату на 23 ділянках в Антарктиці).

Раніше Всесвітня метеорологічна організація ООН повідомила, що середня глобальна температура в 2019 році (січень-жовтень) виявилася приблизно на 1,1°C вище, ніж у доіндустріальний період. Через глобальне потепління пішли під воду два індонезійських острови. В ООН вважають, що якщо не вжити термінових заходів у боротьбі зі зміною клімату, то до кінця сторіччя середня температура зросте більш ніж на 3°C.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram