этот материал доступен на русском

Викиди газів, що руйнують озоновий шар виявилися вищими, ніж передбачалося

18:53, 18 березня 2020
Екологія
295 0
Знайдено джерело викидів небезпечних газів, що руйнують озоновий шар / фото Depositphotos

Вчені з Массачусетського технологічного інституту заявили про те, що викиди газів, що руйнують озоновий шар, виявилися вищими, ніж передбачалося.

Зокрема, були зафіксовані викиди хлорфторвуглеців (ХФВ), використання яких було заборонено Монреальським протоколом, повідомляє dt.ua із посиланням на Phys.org.

Вважалося, що джерелами викидів є нелегальні заводи в Китаї, але вони були закриті, а викиди все одно спостерігалися. Тепер же дослідникам вдалося знайти їхнє джерело.

Читайте такожВ Україні посилять контроль за озоноруйнівними речовинами

Виявилося, що ХФВ можуть виділятися старим обладнанням, наприклад, системами охолодження і холодильниками, які були виготовлені до їхньої заборони, а також будівельною ізоляційною піною. Вони не були утилізовані, оскільки вважалося, що їхній внесок у збільшення концентрації ХФВ буде незначним.

Тепер же виявилося, що витік ХФВ-11 і ХФВ-12, якщо його не зупинити, відкладе відновлення озонового шару на шість років, а в атмосферу надійде еквівалент дев'яти мільярдів тонн вуглекислого газу.

Виявилося також, що ХФВ-113 викидається в атмосферу зі швидкістю семи мільярдів грамів на рік, що можна порівняти з максимальними викидами ХФВ-11 декілька років тому.

Як повідомляв УНІАН, супутники NASA і Європейського космічного агентства зафіксували помітне зниження рівня забруднення повітря в Китаї в лютому, коли влада Китаю почала вводити карантинні заходи з поширення коронавіруса.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter