этот материал доступен на русском

Супутникові знімки показали, як у Європі різко падає забруднення повітря через карантин

08:34, 10 квітня 2020
Екологія
3957 0
ESA

Неймовірні супутникові знімки показують, як падає рівень забруднення у країнах Європи після того, коли уряди ввели обмежувальні заходи через коронавірус.

У Європі нині спостерігається те ж, що раніше у Китаї, коли великі міста були змушені відмовитися від транспорту у зв’язку з карантином.

Читайте такожОкупанти забруднили морські води біля Криму нафтою з танкерів – прокуратура відкрила справу

Дані з супутників показують викиди діоксиду азоту (NO2) над Францією у березні 2019 на одному кадрі та з 14 по 25 березня 2020 – на іншому. Густий червоний колір вказує на вищий рівень забруднення.

Але рівень забруднення упав не тільки в Парижі, а й у Мілані та Мадриді.

«Концентрація діоксиду азоту змінюється щодня через зміни у погоді. Висновки не можуть бути зроблені тільки на основі одного дня. При об’єднанні даних за певний відрізок часу, у цьому випадку за 10 днів, ми можемо бачити вплив змін у результаті людської діяльності», – пояснили дослідники.

Певна кількість NO2 утворюється унаслідок природних процесів, таких як: дихання, блискавки і навіть вулкани. Але переважно це виробляється нами: здебільшого через викиди автомобілів.

Як повідомляв УНІАН, дослідники французької компанії Carbios, що займається промисловими розробками, створили бактеріальний фермент, здатний розчиняти пластикові пляшки протягом кількох годин.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter