В Мінську обговорили запрошення на окупований Донбас екологів для оцінки ситуації на "Стиролі" та шахтах

17:05, 23 березня 2016
Екологія
208 0

На сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі обговорювалося питання запрошення міжнародних екологів під егідою ОБСЄ для оцінки ситуації на промислових підприємствах, які перебувають на території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.

шахта юный коммунар, юнокоммунаровск / stereochippie.livejournal.com

Про це написала у Facebook прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі, екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Йдеться про хімічний завод «Стирол» у Горлівці, а також шахти «Голубовська» (Кіровськ) та «Первомайська» (Первомайськ) у Луганській області, шахту «Юний Комунар» (Юнокомунарівськ) у Донецькій області. Так, на «Юному Комунарі» ще у 1979 році були проведені ядерні випробування, з того часу у цій шахті необхідно регулярно відкачувати воду. Якщо цього не робити, то ситуація призведе до забруднення ґрунтових вод і екологічної катастрофи на Донбасі», - написала Оліфер.

Читайте такожТретина українців вважає, що відновлювати зруйнований Донбас після окупації має саме РФ - опитування

За її даними, в економічній підгрупі ТКГ триває врегулювання питань про відновлення інфраструктури, залізничних об'єктів, ліній електропередач.

«Триває процес укладання контрактів на поставки води в окремі райони Луганської області, з урахуванням боргів за раніше поставлену воду. Контракти будуть укладені відповідно до українського законодавства», - написала Оліфер.

Також на засіданні йшлося про безпеку співробітників Донецької фільтрувальної станції, яка забезпечує водою до мільйона жителів на усьому Донбасі.

Читайте також16% українців хочуть позбутися окупованого Донбасу, аби не заважав - опитування

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter