этот материал доступен на русском

Україна в січні купувала ядерне паливо тільки в Росії

15:04, 25 березня 2019
Енергетика
242 0
Ілюстрація REUTERS

Україна в січні 2019 року імпортувала тепловиділяючих збірок, які є паливом для роботи атомних електростанцій, на загальну суму 17,436 млн дол.

Читайте такожWestinghouse готова забезпечуваті ядерним паливом всі українські АЕС

Про це повідомляє Державна служба статистики.

За даними Держстату, в січні все ядерне паливо, що поставлялось до України, вагою 14,903 тонн, на суму 17,436 млн дол., було закуплено в Росії.

Як повідомляв УНІАН, Україна в 2018 році імпортувала тепловиділяючих збірок на загальну суму 523,2 млн дол., при цьому 70% поставок були здійснені з Росії.

В рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела – російської компанії «ТВЕЛ» - держкомпанія «Енергоатом» у квітні 2014 року уклала договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

В кінці січня 2018 року «Енергоатом» і Westinghouse продовжили термін дії договору про постачання до 2025 року. На сьогоднішній день шведське паливо успішно експлуатується на Запорізькій та Южно-Української АЕС.

Довідка УНІАН. Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни. За встановленою потужністю ядерних енергоблоків Україна займає сьоме місце у світі. Всі реактори типу ВВЕР. В Україні діє 4 атомних електростанції з 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС, з 6 реакторами загальною потужністю 6000 МВт є найбільшою в Європі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter