Зростання цін можна буде побачити на другий тиждень січня 2024 року / фото УНІАН, Олександр Синиця

Після новорічних свят очікується, що мережі АЗС додадуть до 2 гривень до ціни на пальне. Це пов'язано з підвищенням курсу валют та світових цін на нафту. Зростання цін можна буде побачити на другий тиждень січня.

"Чекайте зростання цін на АЗС. Зростання буде відчутним. Валюта та нафта не залишила шансів", – заявив засновник мережі АЗС Prime Дмитро Льоушкін на своїй сторінці у Facebook.

Експерт розповів кореспонденту УНІАН, що зростання цін складе до 2 гривень. Цінники на стелах АЗС, скоріш за все, покажуть зростання вже після Нового року. 

Відео дня

"Деякі мережі перечекають Новий рік. Ну, я думаю, що об'єктивно це відбудеться десь до 15 січня з урахуванням того, що перший післяноворічний тиждень випаде з роботи", – розповів Дмитро Льоушкін.

На думку експерта, великі мережі АЗС, такі як ОККО та WOG, підвищать ціни на пальне після новорічних свят. Ті, хто має клієнтів у містах, швидше за все, не захочуть збільшувати ціни на паливо під Новий рік.

"Може скоротять маркетинг чи бонуси на заправках. До 8 січня "поповзе" приховане підвищення, а після 8-го - явне", - заявив Льоушкін.

Підвищенню цін сприяє збільшення курсу валют на міжбанку, яке спостерігається останнім часом. Деякі податки на пальне, за словами експерта, прив'язані до євро. А за нафтопродукти, які надходять з-за кордону, трейдери розраховуються у доларах. Відтак, будь-яке коливання курсу відбивається на кінцевій собівартості палива.

Також, негативно впливають на вартість пального і світові ціни на нафту, які "відскочили" від свого мінімуму і останній тиждень поступово зростають.

"Зниження (вартості пального – УНІАН) останніми місяцями на 4-5 гривень було пов'язане зі здешевленням нафти. Падіння цін на нафту вже зупинилося. Ба більше, вартість почала йти вгору. Вже немає ціни 72 долари, немає ціни в 74 долари, але вже є 80 доларів за баррель. Тобто нафта вже не допомагає стримувати ціни на АЗС", – підсумував засновник мережі АЗС Prime.

Крім цього, Льоушкін підтвердив, що подальше підвищення цін на нафту лише негативно вплине на ситуацію з цінами.

Ціни на пальне - що відомо

Ціни на пальне в Україні поступово знижувалися протягом листопада-грудня. За останній місяць осені середня ціна на бензин марки А-95 зменшилася на 1,16 гривні – до 54,36 грн/л. Бензин А-95+ здешевшав на 79 копійок – до 57,57 грн/л, а дизельне пальне – на 1,37 гривні, до 54,30 грн/л.

Демарш цін у грудні показав кращі результати. Лише за першу половину місяця у середньому бензин А-95 в країні "скинув" по 1,75 гривні на літрі (з 54,24 до 52,67 грн), проте зараз зниження вартості пального загальмувалося.

Вас також можуть зацікавити новини: