
У другій половині серпня проблем із пальним в Україні не очікується, оскільки імпортери заздалегідь законтрактували значні обсяги. Водночас проблеми з морською логістикою частково компенсують інші маршрути. Про це УНІАН розповів засновник групи компаній Prime, паливний експерт Дмитро Льоушкін.
"Морських шляхів нам не вистачає, але у нас є альтернатива. Поки з Румунії у нас все нормально, тому ми там можемо імпортувати автомобільним завантаженням, досить багато бензовозів туди приїхало і це дещо компенсувало. Потім ще є непогано працюючий західний кордон, де розпочали імпорт американського дизелю, голландський дизель пішов, тобто більш диверсифікували країни постачання", - сказав він.
Водночас складнішою залишається ситуація на півдні України. Частина пального, за словами експерта, надходить через Дунай із румунської Констанци, однак низький рівень води обмежує можливості річкових перевезень.
"Морський шлях у нас диверсифікується частково за рахунок автомобільного транспорту, частково за рахунок усього річкового транспорту. Але там є певна проблема з сухим Дунаєм, який зараз дуже мілководний. Там ситуація наближається до екологічної катастрофи, тому там не зрозуміло, що нам більш заважає – погода чи росіяни. Є певна проблема на півдні. Постачання досить повільне, але воно йде. І щоб якось там покращити ситуацію, поїхало багато бензовозів", - відмітив Льоушкін.
Коли покращиться ситуація з пальним
За словами експерта, одним із головних факторів, який може стабілізувати ринок, стануть саме осінні дощі.
Вони матимуть подвійний ефект: з одного боку, опади піднімуть рівень води в Дунаї, що дозволить збільшити обсяги поставок пального через південні маршрути. З іншого через дощі скоротиться попит на пальне, оскільки зменшиться кількість польових робіт.
"Жнива знизяться, коли підуть дощі, тому що під час дощу по полю ніхто не їде. Тому з першими дощами ситуація з пальним покращиться. Його будуть менше споживати і більше постачати", - зазначив він.
Льоушкін оцінив можливе скорочення попиту приблизно у 10-15%. Водночас, за його словами, поставки узагальнено по всій країні пального можуть зрости приблизно на стільки ж.
"Цього буде достатньо, щоб ситуація вирівнялася. Усі проблеми вирішаться, коли підуть дощі", - додав він.
Ціни на пальне в Україні – останні новини
Як писав УНІАН, наприкінці липня вартість дизеля на українських АЗС встановила новий історичний рекорд. Тоді середні ціни на дизельне пальне в Україні зросли до майже 92 гривні за літр.
Засновник групи компаній Prime, паливний експерт Дмитро Льоушкін розповідав, що ціна дизельного пального в Україні може наблизитися до 100 гривень за літр, якщо удари по російських нафтопереробних заводах продовжаться.