Нафтогаз / фото ua.depositphotos.com

Компанія "Нафтогаз України" запропонувала НКРЕКП автоматично підключити побутових споживачів ПОН (Постачальника останньої надії) до базової річної пропозиції "Нафтогазу", за умовами якої вони зможуть отримувати газ за ціною 7,96 грн/ куб.м газу (з ПДВ,без вартості транспортування).

Про це йдеться в повідомленні компанії "Нафтогаз України".

"Така можливість передбачена Законом України №2553 від 29 листопада 2021 року. Діяльність ПОН суворо регламентована законодавством. Зокрема, ціна для його споживачів зараз розраховується за формулою, що викладена в пункті 24 "Порядку проведення конкурсу з визначення ПОН" у постанові Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року № 1102", - йдеться у повідомленні компанії.

За даними НАК "Нафтогаз", станом на 3 грудня 2021 року розрахована відповідно до законодавства ціна для споживачів ПОН становить 46,71 грн/ куб.м. (з ПДВ і транспортуванням). Та вона змінюється щоденно. Отже, НАК "Нафтогаз" пропонує переглянути механізм ціноутворення задля забезпечення більшої доступності газу та прогнозованості його ціни, захисту вразливих категорій споживачів.

У компанії також пояснили, що послугами ПОН станом на 3 грудня користується 453,5 тис. споживачів.

"Нафтогаз неодноразово інформував їх про можливість укладання довготривалих угод на більш вигідних умовах. Зокрема, побутовим споживачам ГПК "Нафтогаз України" пропонує укласти договір про постачання газу за ціною 7,96 грн (з ПДВ, без вартості транспортування). Своєю чергою, підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) та ОСББ з власними котельнями ГПК "Нафтогаз Трейдинг" пропонує підписати трирічні угоди з фіксованою ціною, яка на перший рік складає 7,42 грн (з ПДВ, без вартості транспортування). Для бюджетних установ та організацій діє пропозиція щодо постачання газу за фіксованою ціною 16,55 грн (з ПДВ та вартістю транспортування)", - повідомили у компанії "Нафтогаз".