этот материал доступен на русском

Рада скасувала норму про "три посилки"

13:06, 23 листопада 2018
Фінанси
2007 0
Норму про «три посилки» скасували / фото УНІАН

Верховна Рада скасувала норму про "три посилки", згідно з якою одна особа зможе отримати всього три міжнародні посилки на місяць, тому що поштові оператори виявилися не готові до адміністрування такого механізму.

Читайте такожТри посилки поза бюджетом: з нового року для українців мають намір ввести новий податок

Відповідні зміни до Податкового кодексу (законопроект №9260) народні депутати підтримали у другому читанні, повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

Зазначається, що за ухвалення законопроекту проголосували 236 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, якими уточнюється порядок адміністрування і підвищуються ставки ряду податків і зборів для балансування державного бюджету. Зокрема, законом впроваджується обкладання податком на додану вартість для посилок в Україну сумарною вартістю понад еквівалент 100 євро для одного одержувача від одного відправника. Для цієї норми встановлюється перехідний період з 1 січня по 30 червня 2019 року, протягом якого податком обкладатиметься товар вартістю понад еквівалент 150 євро.

Раніше Міністерство фінансів України спільно з Державною фіскальною службою ініціювало впровадження оподаткування міжнародних посилок, які ввозяться в Україну, якщо їх вартість перевищує 22 євро. Однак ініціатива в черговий раз була відхилена Мінфіном через "шквал критики", незважаючи на те, що лобісти апелювали до європейських норм.

У грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», згідно з яким одна особа може отримати всього три міжнародні посилки на місяць. При цьому сумарна вартість товарів у кожній з них не повинна перевищувати 150 євро. А починаючи з четвертої, такі відправлення обкладатимуться ПДВ, митом і акцизом. Дане обмеження мало запрацювати з 1 січня 2019 року. Державна фіскальна служба раніше визнала, що не зможе реалізувати норми цього закону через відсутність розуміння впровадження механізму відстеження посилок.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter