этот материал доступен на русском

Податкова публічно повідомлятиме про всі перевірки бізнесу

15:01, 15 травня 2019
Фінанси
764 0
Ілюстрація REUTERS

Державна податкова служба України (ДПС) публічно повідомлятиме про всі майбутні перевірки підприємств на предмет дотримання податкового законодавства.

Читайте такожВ Україні призупинили реєстрацію податкової служби

Про це повідомив новопризначений керівник ДПС Сергій Верланов у ході засідання уряду.

"Впровадження ризик-орієнтованих підходів і відкритість загальної практики перевірок. Ми вже найближчим часом почнемо узагальнювати практику податкових органів щодо перевірок тих чи інших податків, робити їх публічними, для того щоб бізнес знав, що вважається законним, а що ні, що буде підпадати під увагу аудиторів, і таким чином міг планувати свою діяльність", - повідомив Верланов.

За його словами, найбільшим відлякуючим фактором для бізнесу від інвестування в нашу країну є "нестійке й непередбачуване середовище адміністрування податків".

Верланов також повідомив про необхідність провести демілітаризацію служби шляхом виведення податкової міліції з її складу.

Довідка УНІАН. У грудні 2018 року Кабінет міністрів прийняв рішення реорганізувати Державну фіскальну службу України шляхом поділу її на державні податкову і митну служби.

Згідно з Меморандумом щодо нової програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом, процес реорганізації ДФС планувалося завершити до кінця квітня поточного року.

Проте 17 квітня Окружний адміністративний суд Києва за позовом народного депутата з фракції "Блок Петра Порошенко" Андрія Антонищака призупинив конкурс з відбору керівника митної служби та заборонив Комісії з питань вищого корпусу державної служби проводити цей конкурс.

До цього конкурсна комісія встигла завершити один з етапів конкурсу, відібравши кандидатів на посаду керівників митної та податкової служб, претендентами на пост останньої, зокрема, стали заступник міністра фінансів України Сергій Верланов, виконавчий директор "Стандарт-аудит" Дмитро Олексієнко та заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

Оскільки конкурс з відбору голови митної служби заблокований через суд, комісія провела фінальний відбір кандидатів на посаду голови податкової, в ході якого перемогу здобув Верланов, кандидатуру якого комісія рекомендувала уряду затвердити в даній посаді.

8 травня Кабінет міністрів призначив Верланова головою Державної податкової служби.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter