Немиря: МВФ може виділити 4-й транш без підпису Президента

08:40, 11 грудня 2009
Фінанси
0 0

Під листом про продовження співпраці

Міжнародний валютний фонд може ухвалити рішення про виділення Україні четвертого траншу кредиту ще в поточному році, і для цього підпис Президента Віктора ЮЩЕНКА під листом про продовження співпраці не знадобиться – достатньо буде трьох підписів: в.о. міністра фінансів, прем`єр-міністра і глави Національного банку України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам заявив віце-прем`єр-міністр України Григорій НЕМИРЯ у літаку, на шляху з Бонна до Києва.

Він також зазначив, що згаданий лист був підписаний главою НБУ Володимиром СТЕЛЬМАХОМ (на 4 грудня документ ще не був підписаний главою НБУ – УНІАН) і у понеділок, 7 грудня, переданий МВФ у ході візиту до Фонду української делегації, до складу якої увійшли Г.НЕМИРЯ, в.о. міністра фінансів Ігор УМАНСЬКИЙ і перший заступник глави НБУ Анатолій ШАПОВАЛОВ.

«Ми передали проект листа про наміри, який був узгоджений і підписаний керівником Нацбанку, прем`єр-міністром і міністром фінансів», - сказав Г.НЕМИРЯ.

Як повідомляв УНІАН, Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року прийняв рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд. дол. З 2008 року Україна отримала вже три транші кредиту МВФ на загальну суму 12 млрд. дол.

Після підписання Президентом України В.ЮЩЕНКОМ 30 жовтня ц.р. закону про підвищення соціальних стандартів директор-розпорядник МВФ Домінік СТРОСС-КАН заявив в інтерв`ю західним ЗМІ, що фонд продовжить співпрацю з Україною тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року.

Проте 9 листопада ц.р. Представництво МВФ в Україні повідомило, що фонд готовий до співпраці з Україною за умови досягнення консенсусу всіма гілками влади.

Однак, глава Секретаріату Президента України Віра УЛЬЯНЧЕНКО в інтерв`ю газеті «Україна молода» заявила, що Президент В.ЮЩЕНКО не підписуватиме листа намірів про узгодження дій української влади до Міжнародного валютного фонду, який потрібен для виділення Україні четвертого траншу кредиту stand by.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter