Податківці хочуть вилучити мільярди нових податків коштом фермерів та малого бізнесу / фото korupciya.com

Головний податківець країни Олексій Любченко в інтерв'ю розповів, що в країні - багато грошей, особливо у малого бізнесу і дрібних фермерів, де можна вилучити десятки мільярдів гривень нових податків. Йдеться про посилення податкового тиску в країні.

Про це у своїй колонці на сторінці видання "Цензор" пише економіст Олексій Кущ .

"Тема багатства українців в поданні чиновників у взагалі-то не нова. Я чув подібні висловлювання і в оточенні Кучми, і Ющенка, і Януковича і, звичайно, Порошенко. Не змінився вектор і зараз. Це не олігархи багаті, а селяни, які обробляють до 10 га землі. Пахне новою продрозверсткою. Хороша тема - загнати в податкові борги дрібних фермерів і сімейні господарства напередодні відкриття ринку землі ", - зазначив Олексій Кущ.

Економіст розповів, що "дебютні" ідеї податківців: посилення застосування РРО для малого бізнесу, застосування механізму КІК - для середнього. Але основний акцент робитиметься на обкладення ПДВ одноосібних фермерських господарств: на думку фіскалів, там приховано 150-200 мільярдів гривень й держава планує вилучити шосту частину цих доходів.

"Як "опції ", розглядають можливе підвищення оподаткування доходів фізосіб, більш жорсткий податковий контроль за здачею нерухомості в оренду, оподаткування торгівлі на інтернет-майданчиках", - пише Олексій Кущ.

І додає: "Перенесення акценту оподаткування з праці на капітал і активи (багатство) - це навіть не модний тренд, а інстинкт виживання національних економік. Тоді чому в Україні продовжують діяти з точністю до навпаки?".

Нагадаємо, в інтерв'ю Лівому березі голова податкової Олексій Любченко також заявив, що поняття скручування в Україні перестало існувати на 99%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram