Економіст пояснив, від чого залежатиме курс валют у наступному році / колаж УНІАН, фото REUTERS, фото УНІАН

Коливання валютного курсу в Україні напряму залежать від обсягів макрофінансової допомоги від партнерів. Така тенденція продовжиться і в наступному році.

Про це в ефірі "Еспресо" розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він наголосив, що якщо надходження такої фінансової допомоги не буде регулярним, це відразу позначиться на курсі валют на українському ринку. 

Проте, за словами Пендзина, від фінансової допомоги світу залежить не тільки валютний курс. 

Відео дня

"У США вже розпочались передвиборчі перегони. Інші наші партнери також мають певні внутрішні проблеми. Тому нерегулярна фінансова допомога призведе до того, що Національний банк Україна разом з Мінфіном змушені будуть шукати десь кошти для соціальних виплат. Це будуть або облігації внутрішньої державної позики, або будемо друкувати гроші. Так, як це вже було у 2022 році, коли надрукували понад 400 млрд. Якщо це відбудеться, то курс звісно зміниться. Якщо ж макрофінансова допомога від наших партнерів буде приходити вчасно, то курс залишиться незмінним", – наголосив економіст.

Курс валют в Україні

Станом на ранок 27 вересня в обмінниках банків готівковий курс гривні до долара зміцнився на 5 копійок – до 38,30 грн за долар. Водночас курс євро становив 41,05 грн за євро.

Тим часом Національний банк України планує повернутися до плаваючого курсу валют. Регулятор попередив, що такий перехід відбудеться не відразу – для початку буде запроваджено режим гнучкого курсу. 

Вас також можуть зацікавити новини: