ВР скасувала довідки про несудимість для реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах / фото УНІАН, Олександр Кузьмін

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах (№ 3995).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 325 народних депутатів із 365, зареєстрованих у сесійній залі.

Читайте такожВ Україні стартував процес висування кандидатів на місцеві вибори 25 жовтня

Законом довідка про наявність чи відсутність судимості, що видана уповноваженим органом після початку виборчого процесу, вилучається з переліку документів, за умови отримання яких виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті, сільська, селищна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як зазначив, представляючи законопроект, один з його авторів, депутат від "Голосу" Роман Лозинський, кандидати мають "платити гроші Авакову" за відповідні довідки.

"Кожен з цих сотень тисяч кандидатів і так в документах фіксує те, чи є він несудимий. І кожен понесе відповідальність, якщо він подасть неправдиві дані. А довідка про несудимість під час виборчого процесу – це 200, 400, 800 гривень. Посередники в регіонах, "прокладки", ті, хто порішають вам питання. Це просто бізнес", - сказав депутат.

Так, наголосив Лозинський, всі кандидати на місцевих виборах "будуть у рівних умовах... стосовно підтвердження несудимості та зазначатимуть про ці свої відомості лише у автобіографії". За його словами, таким чином, кандидати не матимуть подавати "додаткові, надлишкові документи".

Місцеві вибори в Україні 2020: новини

  • 15 липня Верховна Рада прийняла постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня (№3809).
  • Вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначили у зв'язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ та міст.
  • 30 серпня Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram