Круїзний лайнер Diamond Princess / REUTERS

Українця, у якого виявили коронавірус 2019-nCoV, госпіталізували до японської лікарні, де він пробуде щонайменше 14 днів.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

"На борту лайнера Diamond Princess (який знаходиться на карантині біля берегів Японії) за результатами лабораторних досліджень, в українця, члена команди лайнеру, виявлено гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV. Зазначена інформація отримана національним координатором Міжнародних медико-санітарних правил в рамках взаємного інформування", - йдеться в повідомленні.

У МОЗ зазначили, що наразі українець знятий з лайнера, який перебуває на карантині біля берегів Японії, та перевезений до японської лікарні столичного регіону.

Читайте такожКоронавірус: число загиблих від епідемії в Китаї перевищило 800 осіб

"Там він буде перебувати в ізоляції під відповідним медичним спостереженням щонайменше 14 днів. Міністерство охорони здоров’я України буде щоденно поінформоване про стан його здоров’я", - додали в міністерстві.

У МОЗ також зазначили, що дата повернення українців, які перебувають на лайнері Diamond Princess, ще не визначена. Однак по поверненні "за ними буде встановлено медико-санітарне спостереження".

Також повідомляється, що станом на 9 лютого, серед підтверджених випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV на лайнері громадяни наступних держав: Японії - 28 осіб, США - 14, Австралії - 7, Канади - 7, Гонконгу - 3, Китаю - 2, Нової Зеландії - 1, Філіппін - 5, Аргентини - 1, Великобританії - 1 та України - 1.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 9 лютого, Міністерство охорони здоров'я, праці й добробуту Японії повідомило, що на лайнері виявлено нових хворих, загальна кількість яких уже досягла 70 осіб. Серед інфікованих, зокрема, громадянин України. Згодом у Міністерстві закордонних справ України підтвердили інформацію.

4 лютого в японському порту Йокогами круїзний лайнер Diamond Princess ("Діамантова принцеса") помістили на карантин, оскільки в одного з пасажирів виявили коронавірус 2019-nCoV.

У зв'язку з цим близько 3700 осіб на судні, включаючи членів екіпажу, були поміщені в карантин. Станом на 9 лютого повідомлялося про 70 інфікованих коронавірусом.

За даними українського МЗС, на судні знаходяться 25 громадян України - члени екіпажу. Усього на судні 3 700 тис. осіб з 56 країн світу, з яких 2 тис. 700 - пасажири.