МОЗ зареєстрував ліки від COVID-19 "Молнупіравір" для екстреного застосування при коронавірусі / фото ua.depositphotos.com

Міністерство охорони здоров’я зареєструвало для екстреного застосування препарат "Молнупіравір".

Про це повідомила прес-служба МОЗ.

Його використовують для лікування COVID-19, в першу чергу, у груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого.

Відео дня

"Ми почали готуватися до чергової хвилі ковіду завчасно. Тому ще минулого року розпочали перемовини щодо закупівлі 300 тис. курсів препарату "Молнупіравір", – зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. – Нині МОЗ завершило реєстрацію препарату, тому очікуємо його постачання найближчим часом".

Читайте такожВиробник таблеток "Молнупіравір" заявив про їхню ефективність проти "Омікрону"

Зазначається, що "Молнупіравір" — це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, і так запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат — це пігулки, тому не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати.

У світі ці ліки використовують для пацієнтів, які мають хоч один фактор ризику: надмірну вагу, вік понад 60 років, цукровий діабет або хвороби серця.

Вас також можуть зацікавити новини: