Вакцина рятує життя / фото REUTERS

У Німеччині офіційно визнали завершення пандемії COVID-19.

Як пише німецьке видання Tagesspiegel, першу хвилю зимових захворювань мешканці країни мають пережити цілком впевнено.

"За моєю оцінкою, цієї зими ми переживаємо першу ендемічну хвилю коронавірусу. Це означає, що пандемія закінчилася", - зазначив керівник відділу вірусології берлінської клініки "Шаріте" Крістіан Дроссен, який входить до ради з питань коронавірусу при федеральному уряді Німеччини.

Відео дня

На його думку, по завершенні зими імунітет до COVID-19 у населення буде настільки поширеним і стійким, що вірус навряд чи зможе масово розповсюджуватись улітку.

Коментуючи ситуацію в Китаї, де наразі масово поширюється коронавірус після відмови від політики "нульової толерантності" до COVID-19, Дростен зазначив, що ключовою помилкою в Китаї було те, що не було обізнаності про вакцинацію серед населення, особливо серед людей похилого віку.

"Кампанія з вакцинації у Німеччині та Європі загалом стала вирішальним кроком у боротьбі з пандемією. Крім того, абсолютно виправданими є обмеження, що були запроваджені через поширення COVID-19", - каже вірусолог.

Ситуація з коронавірусом у Китаї

Китай накрила найбільша хвиля заражень COVID-19 за весь період пандемії. У країні виявляють до 37 млн нових випадків зараження на добу.

Водночас експерти вважають, що ще дуже рано оголошувати про закінчення пандемії COVID-19 на тлі побоювань потенційно руйнівної нової хвилі захворювання в Китаї. Таке попередження зробили вчені, після того, як Китай почав відмовлятися від політики "нульового ковіду".